sobota 16. října 2021 Havel

Julii se stále nepodařilo najít, nad Domažlickem létají policejní vrtulníky

, aktualizováno 11. října 2021, 19:55

Stovky policistů z Česka i Německa celý den neúspěšně pátrali po osmileté holčičce, která se ztratila při rodinném výletě v okolí Čerchova na Domažlicku. V hledání budou pokračovat i dnes v noci. Celkem se do akce zapojily zhruba dvě stovky lidí i vrtulník vybavený termovizí. Na Čerchově, který je nejvyšším vrcholem Českého lesa, spadla v noci teplota pod nulu a situaci nezlepšoval ani vítr. V pátrání dnes pokračují společně s policisty také hasiči, strážci NP Šumava i domažličtí lesníci.

Osmiletou německou dívku hledají záchranné týmy od nedělního večera. Společně prohledávali trasu, na které se měla dívka s rodinou pohybovat, a poté stanovili další perimetr pro propátrání okolí. Julia se ztratila při nedělním rodinném výletě, na kterém byla s rodiči a sourozenci. Měla by mít oblečenou bundu modré barvy, rifle a na nohou červené boty. Měří 120 až 130 centimetrů a má plavé vlasy. Policie po děvčeti pátrá v režimu dítě v ohrožení.

„Ze strany české policie je v tuto chvíli do pátrací akce nasazen maximální počet sil a prostředků. Do akce se zapojili policisté ze služby pořádkové i dopravní policie, služební kynologie, policisté ze zásahové, ale i pořádkové jednotky včetně vrtulníku s termovizí. Patrací akce se účastní profesionální i dobrovolní hasiči, zástupci strážců NP a CHKO Šumava a lesníci Městských lesů Domažlice,“ uvedla dnes policejní mluvčí Ivana Jelínková. Pátrací týmy vytvořili několik set metrů dlouhou rojnici a důkladně procházejí znovu území od místa, kde se dívka ztratila.

Na místo vyrazil také Czech SARS team. Z Německa se přidalo několik hlídek bavorské zemské policie, dva bavorské policejní vrtulníky a okolo stovky bavorských hasičů. Pátrání neulehčuje náročný terén, kde dominují hlavně táhnoucí se lesy. Podle informací z místa prohledávají záchranné týmy všechny objekty, které zůstaly v lesy ještě po armádě. V pohotovosti je také několik sanitek.

Německá média píší, že rodina holčičky pochází z Berlína a na Čerchově byli na výletě se synem, dcerou a synovcem. Děti se při hře vzdálily od rodičů, ti poté zburcovali záchranné složky. Oba chlapce se podařilo najít, holčičku zatím nikoliv.

V souvislosti s pátráním se ozývá mnoho dobrovolníků, kteří by chtěli pomoci. „V této chvíli máme k dispozici dostatečný počet sil a prostředků. Za zájem a iniciativu všech dobrovolníků děkujeme, ale jejich pomoc v tuto chvíli nevyužijeme. V případě, že se situace změní, rádi pomoc uvítáme," dodala mluvčí.

I přes veškeré nasazení se Julii ani během pondělního dne nepodařilo najít. Pátrací týmy budou v jejím hledání pokračovat i v nočních hodinách. „Dojde k prostřídaní policistů, kteří jsou do pátrání zapojeni. Provedli jsme prohlídky míst, kde by se dívka mohla nacházet, bohužel zatím vše s negativním výsledkem. Pátrání věnujeme maximální pozornost," uvedli policisté krátce po půl osmé večer na svém Twitteru.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky pátrání, Domažlice, krimi, policie, dítě, Německo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.