pondělí 27. září 2021 Jonáš

Vietnamec převážel v dodávce 200 kilo hnijících mořských plodů a živé kraby

Pořádně voňavé překvapení čekalo na celníky v dodávce, kterou zastavili u Staňkova na Domažlicku. Vůz, který řídil muž vietnamské národnosti, převážel stovky kilo mořských plodů ve vyloženě nevyhovujících podmínkách. Podle spolujezdkyně měl náklad namířeno na Folmavu.

Hlídka mobilního dohledu Celní správy zastavila vůz na silnici I/26 u Staňkova. Když přikročili blíže k vozu ucítili siný zápach. Po otevření dveří nákladového prostoru spatřili celkem 20 polystyrenových krabic o hmotnosti zhruba 200 kilo.

„Kontrolou byly zjištěny krabice obsahující volně ložené syrové i živé mořské živočichy a jejich části. Teplota v nákladovém prostoru byla naměřena podstatně vyšší, než je přípustné a z toho důvodu nešlo vyloučit kontaminaci zboží,“ uvedla mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová.

Hlídka předala případ Krajské veterinární správě pro Plzeňská kraj. Ta potvrdila, že došlo k pochybení a řidič náklad převážel v nevyhovujících podmínkách. S podobnou situací se celníci setkali letos v červenci, kdy opět zastavili řidiče vietnamské národnosti v obci Babylon. Tehdy panovalo letní počasí a teploty stoupaly ke třicítce. Muž však převážel asi 200 kilo masa v autě bez chladícího zařízení.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Celní úřad Plzeňského kraje

Štítky Celní správa, Domažlice, kontrola, mořské plody, hygiena

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.