čtvrtek 4. března 2021 Stela

Sobota opět přinese zimu, dopravu v Plzeňském kraji zkomplikuje sněžní i namrzlé silnice

Až deset centimetrů sněhu má napadnout v sobotu na západě a severozápadě Čech podle dnešní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu. V Krušných horách lze očekávat až 15 centimetrů sněhu, mohou se tam tvořit sněhové jazyky nebo závěje. Vozovky budou zledovatělé i v nižších polohách Plzeňského kraje.

Sobotní sněžení může značně zkomplikovat dopravu v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Středočeském kraji. Stromy a větve polámané pod těžkým mokrým sněhem mohou způsobit také výpadky proudu. Do hor by se řidiči neměli podle meteorologů vydávat bez zimní výbavy.  

Večer se bude v nižších polohách v Plzeňském kraji s poklesem teplot tvořit četné náledí a zmrazky. Teploty v noci na sobotu i přes den by se měly pohybovat v rozmezí od minus jednoho stupně do plus dvou. Na horách může v sobotu klesnout teplota až na minus čtyři stupně Celsia.

Na rozdíl od jiných krajů nehrozí na západě Čech silný vítr, který zasáhne zejména východní část České republiky. V neděli v noci a ráno budou teploty klesat pod nulou a díky předchozím srážkám se na mokrých komunikacích bude místy tvořit náledí.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dagmar Brožová

Štítky počasí, předpověď počasí, sněžení, sníh na silnici, komplikace v dopravě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.