neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Kvůli požáru bytu museli hasiči evakuovat celý dům

Oheň zachvátil byt v přízemí čtyřpatrového domu v Plzni na Doubravce, na místo okamžitě vyrazilo několik jednotek hasičů i evakuační autobus. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škody sčítají také obyvatelé domu ve Strašíně na Klatovsku, kde zahořela střecha a půda. Hasiči museli také řešit menší požár ve sklepě domu v Dolanech.

Kvůli požáru bytu v ulici Pod Švabinami museli hasiči evakuovat všechny obyvatele čtyřpatrového domu. „Velitel zásahu na místo povolal i evakuační autobus, v něm máme dvanáct osob,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Záchranná služba  na místo vyslala také vůz pro hromadné postižení osob, posádka na místě prohlédla dvě osoby, transport do nemocnice ale nepotřebovali.

K požáru rodinného domu vyjíždělo také pět jednotek hasičů do Strašína na Klatovsku. Oheň zasáhl střechu a půdní prostory objektu, majitel škody odhaduje na dva miliony korun. Hasiči aktuálně dohledávají skrytá ohniska.

Z nedbalosti se vznítila také matrace na provizorním lůžku ve sklepě rodinného domku v Dolanech. Škoda je v tomto případě 50 tisíc korun. Majitel zvládl oheň uhasit ještě před příjezdem hasičů. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS PK

Štítky krimi, požár, hasiči, Plzeň, Doubravka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.