středa 28. října 2020 Státní svátek

Zoo Plzeň má nový pavilon s čínskými prvky, uvnitř je k vidění asijská fauna i flóra

Nový pavilon s tradičními čínskými prvky vyrostl v severovýchodní části plzeňské Zoo a BZ na hranici s lochotínským amfiteátrem. Objekt vznikl za šest měsíců od jara 2020 na půdorysu altánku z první třetiny 20. století a je dominantou zoologické zahrady. K vidění bude v altánu asijská fauna i flóra.

„Celá akce stála 12 milionů korun a přináší mimo jiné bezbariérový přístup. V budově naleznou návštěvníci expozici unikátních ještěrů krokodýlovců čínských, kteří jsou v plzeňské zoo k vidění poprvé, dosud žili v zázemí podzemní expozice,“ uvedl mluvčí zoo Martin Vobruba.

Nechybějí ani rybky. Závojnatky budou rovněž k vidění v devíti obrovských keramických vázách získaných přímo z Číny, na které si kvůli proclení budou muset návštěvníci ještě několik týdnů počkat.  Ovšem bohaté botanické výsadby a ukázky orientálních rostlin a dekorací jsou již na svých místech. V altánu už jsou menší keramické nádoby s rybami, které dokumentují orientální zvyk, pozorovat chované rybky z vrchu.

Altán je další fází realizace Asijské zahrady, jejíž budování odstartovala v roce 2004 japonská zahrada Showa-en architekta Eishina Harady.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Kateřina Misíková/ZOO Plzeň

Štítky zoo Plzeň, asijský pavilon, asijská fauna, krokodýl čínský, zlaté rybky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.