sobota 4. července 2020 Prokop

Zachráněný labutí samec s amputovaným křídlem už hrdě vodí svoje mláďata

Labuťák s amputovaným křídlem, o které přišel v důsledku napadení volně pobíhajícím psem, úspěšně pečuje i přes tento hendikep o svoji rodinku. Ve společnosti partnerky hrdě vodí vylíhnutá mláďata na Voleském rybníku u Mariánské Týnice na severním Plzeňsku.

Pes zlomil labuťákovi křídlo, když se snažil bránit hnízdo s partnerkou sedící na vejcích. Naštěstí včas zasáhli zvířecí záchranáři a podařilo se jim zraněného samce bleskově odchytit, v rekordně krátké době odvézt na operaci k veterináři, křídlo amputovat a ptáka zase vrátit na hnízdo. O celé záchranné akci jsme před nedávnem informovali zde . 

„Labutí rodinku pravidelně kontrolují manželé Segečovi, kteří provozují Záchrannou stanici živočichů Kožlany. Podle informací Jirky Segeče pár labutí aktuálně vodí šest malých mláďat a samec se tváří, jako by měl obě křídla. Kontroly jim prý labutí rodinka moc neusnadňuje a neustálým přecházením z jedné vodní plochy na druhou poměrně dosti riskuje další konflikt,“ uvedl šéf záchranné stanice živočichů Karel Makoň.

Nezbývá než doufat, že statečný labuťák se o svoji rodinku bude vzorně starat i nadále a případně i odrazí útok každého dalšího útočníka, který by si na labutě chtěl něco zkusit.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto DESOP

Štítky DESOP, labuť, Karel Makoň, útok psa, amputace křídla, záchranná stanice živočichů, mláďata

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.