středa 3. června 2020 Tamara

Nová pravidla zavádí Plzeň pro nakládání s městskými byty a uzavírání nájemních smluv

Pravidla pro nakládání s městskými byty upravilo město Plzeň a týká se to i uzavírání smluv o jejich nájmu. Současně se od 1. května zavedl nový způsob podávání žádosti o byt, tedy o registraci na sociální a dostupné bydlení.

„Město Plzeň se snaží v oblasti bytové občanům zjednodušit přístup k městským bytům. Nový model s sebou přináší transparentnější a uživatelsky srozumitelnější systém. Vše je nyní možné vyřídit elektronicky, občané si ale mohou také osobně přijít říci o radu a pomoc s vyplněním registrace na městský byt do nově otevřeného kontaktního místa v Jagellonské ulici 8,“ přiblížil primátor města Plzně Martin Baxa (ODS).

„Ke konci dubna skončily dosavadní žádosti o byt a nově je nahradila registrace na sociální a dostupné bydlení. Stávající žádosti o byty zvláštního určení pro seniory a bezbariérové byty se převedly do registrace a zájemci budou vyzváni ke kontrole a doplnění svých údajů. Ostatní zájemci se musí zaregistrovat elektronicky na webu https://byty.plzen.eu/registrace/ ,“ vysvětlil radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem David Šlouf (ODS).

Občané se mohou registrovat na standardní bydlení, na bydlení pro seniory a osoby se zdravotním postižením, na byty zvláštního určení pro seniory a bezbariérové pro osoby tělesně postižené. Každá registrace se bodově hodnotí, zohledňuje se zejména zdravotní stav, bytová potřeba, vztah k městu, zaměstnanost, pokud nejsou zvláštní důvody, proč zájemce nemůže pracovat a dluhy vůči městu.

„Je nutné provádět pravidelné aktualizace údajů uvedených v žádosti o registraci na sociální a dostupné bydlení neprodleně při jakékoliv změně životní a bytové situace, například přestěhování, změně zdravotního stavu, výpovědi z nájmu bytu a podobně,“ uvedl radní Šlouf.

„Pokud je občan v bytové nouzi, může se zaregistrovat a ucházet se o byt zveřejněný na adrese: https://byty.plzen.eu/. Na tomto portálu najdou případní zájemci zároveň i byty bezbariérové a byty pro seniory, které jsou určeny pro osoby v důchodovém věku nebo dva roky před starobním důchodem,“ přibližuje nový model Zdeněk Švarc, vedoucí magistrátního bytového odboru, do jehož gesce interaktivní webový portál spadá.

„Uvolněné městské byty, vyjma bytů zvláštního určení pro seniory, se budou zveřejňovat na realitním portálu města a pomocí jedinečného přístupového kódu se bude možné na tento volný byt přihlásit. Na základě nejvyššího bodového ohodnocení bude vybrán nájemce,“ doplnil Zdeněk Švarc.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky byty, městské byty, smlouvy, sociální bydlení, dostupné bydlení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.