Město se roky snaží prodat stavební proluku. Od požadavků postupně slevuje

Téma stavební proluky v Husově ulici v centru Domažlic se opět dostalo na jednání zastupitelstva, které schválilo záměr tento pozemek prodat. Neděje se tak ale zdaleka poprvé. O prodeji pozemku jste mohli číst už před sedmi lety! Tehdy radnice požadovala, aby dole byl obchod. Teď už stačí, aby nový dům byl v souladu s územním plánem.
„Město tento pozemek prodává dlouhodobě. Kdysi jsme k záměru prodeje měli zadané doplňující podmínky. V posledním případě jsme jako zastupitelstvo již od nich upustili a požadovali jsme, aby byl pozemek zastaven pouze v souladu s územním plánem města,“ připomněl na jednání zastupitelstva starosta Stanislav Antoš (KDU-ČSL)
Zájemců se v průběhu let přihlásilo několik, všichni ale nakonec se svých plánů ustoupili. Pozemek je momentálně určený k řadové zástavbě. „V předchozích případech město požadovalo nad rámec územního plánu, že má jít o multifunkční dům, že dole musí být obchod, nahoře mohou být byty. V současné době požadujeme jen aby to bylo v rámci územního plánu,“ doplnil místostarosta Viktor Krutina (bezpartijní). Minimální kupní cena činí 700 000 Kč.
Jak hodnotíte tento článek?
Doporučujeme
ZprávyVandal nenávratně poškodil mladou lípu, město vypsalo odměnu za info o pachateli
ZprávyMladý muž se na polní cestě pokusil surově znásilnit čtyřiašedesátiletou ženu
ZprávyZa 2500 korun v Atomu moc řidičů parkovat nechtělo. Město zlevní o polovinu
Jihlavská Drbna











