pátek 3. července 2020 Radomír

Na Šumavě už můžete od prvního máje navštívit výběhy s vlky, rysy i jeleny

Návštěvníci Šumavy mohou již od svátečního prodlouženého víkendu pozorovat ve výbězích vlky, rysy nebo jeleny. Během května a června se pak postupně otevřou všechna informační a turistická centra. Dodržovat se budou i nadále protikoronavirová bezpečnostní opatření.

„Již od prvního máje znovu otevřeme v Návštěvnickém centru Srní výběh s vlky i s veškerým zázemím. Možnost navštívit výběh s rysy a pozorovat jeleny z nové vyhlídky nabídne také Návštěvnické centrum Kvilda. Provoz všech výběhů včetně sociálních zařízení a parkovišť zajišťujeme každý den od 8:30 do 16:00 hodin,” vypočítává chystané změny ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený.

Budovy šumavských návštěvnických center a informačních středisek, do jejichž interiérů se musí nainstalovat ochranné plexisklové zábrany, se budou otevírat postupně v průběhu května a června. Kromě toho pro návštěvníky již běží registrace na splouvání Vltavy. Pokud to stav vody v řece dovolí, první splutí bude možné 1. června.

Od poloviny května spustí správa šumavského národního parku i registrační systém programu pro dobrodružné výpravy do nejodlehlejších šumavských koutů - Průvodci divočinou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto NP Šumava

Štítky NP Šumava, infocentra, výběhy se zvěří, koronavirus, turistický ruch, parkoviště, rys, jelen

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.