úterý 19. října 2021 Michaela

Řidič náklaďáku narazil do sloupku, ze kterého začal unikat plyn

Při průjezdu zatáčkou narazil řidič do betonového opláštění plynového sloupku. Poškození ale vůbec nezaregistroval a pokračoval dál v jízdě do průmyslové zóny ve Strašicích. Událost se sice obešla bez zranění, ze sloupku však začal masivně unikat plyn, i proto policisté případ prověřují pro podezření trestného činu Obecného ohrožení z nedbalosti.

„Naše jednotka byla společně s jednotkou HZS Plzeňského kraje ze stanice Rokycany povolána na únik nebezpečných látek do ovzduší v obci Strašice. Jednalo se o masivní únik plynu z poškozeného uzávěru plynového potrubí,“ informovali na svém facebookovém profilu dobrovolní hasiči ze Strašic.  

Celou věc má na svědomí řidič nákladního vozu, který jel do průmyslové zóny a při průjezdu pravotočivé zatáčky najel na betonové opláštění plynového sloupku, které prorazil.

„Poškození sloupku si řidič nevšiml a pokračoval v jízdě do místa nakládky, kde byl následně při šetření události zjištěn policisty. Událost se obešla bez zranění osob. Škoda byla vyčíslena na částku přesahující padesát tisíc korun. Přivolaný technik zajistil uzavření plynového řádu. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení z nedbalosti,“ dodala k případu policejní mluvčí Hana Kroftová.
 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR / SDH Strašice

Štítky Strašice, Rokycany, hasiči, nehoda, únik plynu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.