sobota 11. července 2020 Olga

Do Česka se vrací silné bouřky, udeří ve čtvrtek

Už v noci na čtvrtek udeří bouřky na západě Čech. Na některých místech proto platí povodňová bdělost. Hrozí rozvodnění malých toků. Podle ČHMÚ může vítr lámat větvě stromů, lokálně hrozí i krupobití.

Výstraha před silným deštěm platí do na noci na pátek. „Je zde možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně,“ upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.

Už od čtvrteční noci platí výstraha před vydatným deštěm v Plzeňském i Karlovarském kraji. Přes den můžeme očekávat na většině území kraje déšť, ojediněle bouřky. Odpoledne bude srážek ubývat. Na teploměru naměříme 15 stupňů. Pátek přinese přeháňky, ojediněle boučky. Teploty stoupnou na 20 stupňů. Víkend bude oblačný s občasným deštěm a teplotami od 20 do 24 stupňů.

O víkendu se přívalové deště prohnaly krajem, hasiči pak zasahovali v několika obcích, kde pomáhali nejčastěji s čerpání vody ze zatopených prostor v jednom případě vyprošťovali dobrovolní hasiči automobil, který uvízl ve vodní laguně

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky počasí, předpověď, Plzeňský kraj, déšť

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.