Čt 27. 8. 2026Otakar

námraza na stromech

Nechoďte do Brd, varují lesníci. Námraza láme větve a představuje rizikoZprávy

Nechoďte do Brd, varují lesníci. Námraza láme větve a představuje riziko

Stromy ve vyšších polohách pokryla silná vrstva námrazy, která láme větve. Z toho důvodu varují Vojenské lesy a statky ČR před vstupem do Brd. Výlet by si lidé měli naplánovat na dobu, až se trochu oteplí. Aktuálně tam není bezpečno.

Hasiči odstraňují padlý strom na Hofmankách u šumavského ŠpičákuZprávy

Desítky popadaných stromů, obce bez elektřiny a požár obřího skladu sena, hasiči v Plzeňském kraji mají napilno

Desítky popadaných stromů v důsledku silného větru likvidují hasiči od pátku na území Plzeňského kraje. Nejvíce stromů popadalo na Šumavě, kdy byly stromy navíc silně přetížené námrazou. S popadanými stromy souvisí i poruchy dodávek elektřiny, které postihly domácnosti na Klatovsku. V Bílově na severním Plzeňsku zase od čtvrté hodiny ranní likvidují hasiči požár obřího skladu se senem a slámou. Škoda se odhaduje na téměř deset milionů korun.

Na Šumavě padají desítky stromů přetížených námrazou, hasiči mají plné ruce práce s jejich odstraňovánímZprávy

Na Šumavě padají desítky stromů přetížených námrazou, hasiči mají plné ruce práce s jejich odstraňováním

Hasiči v oblasti západní Šumavy mají plné ruce práce s likvidací popadaných stromů, které šly zejména o víkendu k zemi v důsledku těžké námrazy. V pondělí situaci ještě více komplikoval v oblasti silný vítr, které porážel další stromy.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
VIDEO: Zběsilá honička cyklisty s vozidlem městské policie baví internetZprávy

VIDEO: Zběsilá honička cyklisty s vozidlem městské policie baví internet

Zběsilou honičku kličkujícího cyklisty se služebním vozidlem hlídky městské policie v ulicích Plzně zachytilo dramatické, ale i nesmírně vtipné video. Názorná ukázka toho, že honit autem někoho, kdo ujíždí na kole v centru města, je hodně náročná disciplína. Překvapivý byl i důvod, proč se cyklista ze všech sil snažil strážníkům uniknout.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook