středa 28. září 2022 Václav

Hokejová Plzeň si pro příští sezonu pojistila pět hráčů

Obránce Vojtěch Budík, útočníci Martin Lang, Sebastián Malát a Pavel Musil i brankář Dominik Pavlát budou nadále hájit barvy plzeňských indiánů. Vedení klubu oznámilo, že s hráči podepsali nové smlouvy nebo uplatnili opce.

„Vojta Budík je naším hráčem, neboť jsme již loni uplatňovali opci. Jedná se o mladého hráče, který dělá progres a který v našich obranných řadách roste ve velice důležitou součást týmu. Proto jsme se rozhodli o rok prodloužit smlouvu, ale pochopitelně existuje možnost, že by Vojta zkusil Ameriku, ale zatím to není v jednání,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

Vojtěch Budík je třiadvacetiletý obránce, který v zámoří působil v soutěži Western Hockey League, pak zamířil do pardubického Dynama. Modrobílý dres Plzně obléká již druhou sezónu. V aktuálním ročníku má za sebou 41 odehraných zápasů, ve kterých si připsal čtyři branky a šest asistencí.

Teprve devatenáctiletí útočníci Malát s Langem působí v Plzni už od mládežnických kategorií. Malát nastoupil už do 29 utkání, kdy se radoval ze dvou gólů a čtyř asistencí.

„Sebastián bude příští rok posledním rokem v juniorce, je to stále hodně mladý hráč, u kterého sledujeme určitý posun výkonnostně nahoru. Věříme, že se postupnými kroky bude zlepšovat jako jeho předchůdci. Martin Lang je vlastně podobný případ. Nejen v mých očích je u něho viditelný potenciál a je na něm, jak bude pracovat. Věřím, že za rok či za dva se může propracovat na pevnou pozici v prvních dvou lajnách, protože instinkt střelce má," dodává Vlasák.

Lang ve svém letošním premiérovém ročníku nastoupil do 21 utkání. Připsal si čtyři góly a jednu asistenci. Mezi zkušenější hráče patří Pavel Musil a gólman Dominik Pavlát.  

U Pavla Musila i u Dominika Pavláta jsme neváhali a uplatnili opci. Pavel, přestože se zranil a byl dlouho mimo, splnil naše očekávání. A to samé Dominik, který se také své šance chopil velice dobře. Věříme, že nadále poroste a příští rok se popere o pozici stálé jedničky. Ani u jednoho nebyl důvod, abychom s opcí váhali," dodal Vlasák.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HC Škoda Plzeň

Štítky hokej, HC Škoda Plzeň, extraliga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.