Počasí dnes20 °C, zítra24 °C

Suverénní skalp lídra ligy. Plzeň vysoko porazila pražskou Spartu

Fotbalisté Sparty utrpěli ve šlágru 24. kola první ligy v Plzni debakl 0:4 a v čele tabulky mají už pouze jednobodový náskok před druhou Slavií. Západočechy poslal před vyprodaným stadionem v 45. minutě do vedení Tomáš Chorý, čtyři minuty po pauze zvýšil Cheick Souaré. Za chvíli dostal červenou kartu hostující kapitán Ladislav Krejčí a Viktoria přesilovku využila k dalším dvěma gólům.

Nejprve se prosadil lídr tabulky kanonýrů Pavel Šulc a v 70. minutě podruhé Chorý.

Obhájce titulu Sparta vyrovnala svou historicky nejvyšší porážku v samostatné lize, debakl 0:4 předtím utrpěla v květnu 2019 rovněž v Plzni, v listopadu 2021 na Slovácku a předloni v říjnu na Slavii. Letenští prohráli teprve podruhé v sezoně nejvyšší soutěže. Viktoria v lize popáté za sebou zvítězila a z třetího místa v tabulce ztrácí osm bodů na Slavii.