pátek 3. července 2020 Radomír

Viktoriáni získali dvě nové posily, ze Žiliny přichází Miroslav Káčer a Filip Kaša

Dvě nové posily získal FC Viktoria Plzeň. Jako volní hráči ze Žiliny přichází středopolař Miroslav Káčer a stoper Filip Kaša. Oba hráči získali ve slovenském klubu pod vedením současného plzeňského kouče Adriana Guľy mistrovský titul. V následujících dnech začnou trénovat. Smlouvu podepsali na tři roky.

„Zareagovali jsme na situaci, která nastala v Žilině. Jsem rád, že můžeme v našem kádru přivítat hned dva nesmírně kvalitní fotbalisty. Jak Miro Káčer, tak Filip Kaša patřili k oporám týmu a velmi dobře je ze společného působení zná i trenér Adrian Guľa. I to byl důležitý faktor během jednání. Věřím, že oba budou přínosem a posilami pro náš již tak velmi kvalitní kádr,“ říká k příchodu dua K&K generální manažer klubu Adolf Šádek.

Za posily je rád také trenér Adrian Guľa. „Věřím, že pro Viktorku budou přínosem. Jejich typologie by nám mohla do týmu přinést to, co je potřebné. Filip má velmi dobré fyzické a rychlostní parametry. V kombinaci s našimi výbornými hráči věříme, že by to směrem do budoucnosti mohl být hodně zajímavý přínos. Miro je velmi pracovitý, má velký akční rádius, je dostatečně rychlý. Na svůj věk je i mimořádně zkušený. Jejich charakter i mentalitu znám a pevně věřím, že do kabiny zapadnou,“ říká plzeňský kouč.

„Pro mě je to nová výzva. Plzeň je velký klub evropských parametrů, který mě může v kariéře dále posunout. Doufám, že pomůžu k tomu, abychom hráli evropské poháry a samozřejmě získali i titul v domácí soutěži,“ řekl krátce po přestupu Miroslav Káčer. Podobně ho doplnil i Filip Kaša: „Jsem strašně rád, že se mohu posunout zase o level výš. Viktoria Plzeň má vysoké ambice. Přišel jsem udělat maximum pro tým, chci se prosadit do základu a být prospěšný týmu.“

„I přes zahraniční nabídky na Filipa jsme jednoznačně preferovali tu z Plzně. A to ze dvou důvodů – zaprvé rychlé a seriózní jednání generálního manažera Adolfa Šádka, zadruhé osobnost trenéra Adriana Guľy, se kterým Filip spolupracoval během angažmá v Žilině,“ dodal k transferu Filipa Kaši hráčův zástupce David Nehoda.

Stejná slova volil i Karol Kisel, jenž zastupuje Káčera: „Miro svými kvalitami přerostl úroveň slovenské ligy a registrovali jsme o něj zájem z více zemí. Nicméně zájem Viktorky, rychlé jednání pana Šádka, dobré zkušenosti hráče s trenérem Guľou i má znalost prostředí rozhodly o tom, že jsme zvolili přestup do Plzně jako jednoznačné řešení.“

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři ,

Štítky fotbal, FC Viktoria Plzeň, viktoriáni, Adrian Guľa, nové posily, Filip Kaša, Miroslav Káčer

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.