Dva páry obuvi za 350 a 400 korun nabízela k prodeji prostřednictvím internetu žena z Plzně a přišlo jí to pořádně draho. Ze zájemce o koupi bot za pár stovek se vyklubal rafinovaný podvodník, který ve finále dokázat ženu obrat o desítky tisíc korun. Opatrní by teď měli být všichni lidé, kteří přes internet cokoliv prodávají, protože se zdaleka nejedná o ojedinělý případ.
„V tomto případě podvodník reagoval na inzerát, podaný na jednom z internetových portálů. S poškozenou ženou komunikoval pachatel přes zprávy v aplikaci, ve které inzerentka prodávala své zboží. Prodávající ženě poslal odkaz na podvodné stránky bankovního ústavu, které se jevily jako pravé. Ta dále postupovala podle vygenerovaných instrukcí,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová.
Poškozená v jednom z těchto odkazů vyplnila údaje ke své platební kartě. Nezvyklé pohyby a změny nastavení soukromého účtu poškozené zalarmovaly banku k ověření situace, která pomocí sms zaslala zprávu majitelce účtu o nezvyklém pohybu finančních prostředků na účtu. Mezitím poškozené přišly SMS zprávy s ověřovacími kódy, které přesto zadala. Z bankovního účtu se jí následně odečetla částka vyšší než 50 tisíc korun.
Čtvrtek, 14. dubna 2022, 09:02
Škodu přesahující půl milionu korun způsobila trojice pachatelů, která se na Plzeňsku dopouštěla internetových podvodů. Všichni byli obviněni z padělání a pozměnění platebního prostředku a z podvodu. Jejich obětí se stávaly ženy, které inzerovaly na...
„Policisté z Plzně případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu podvod a po pachateli dále pátrají. Držme se jednoduché zásady, při dojednávání podmínek obchodu při prodeji zboží, zejména pokud očekávám platbu za prodej nabízené věci, neposkytuji žádné informace a přístupové kódy ke své platební kartě druhé straně,“ dodala policejní mluvčí.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.