neděle 28. listopadu 2021 René

Rozrušený muž s pistolí v ruce se snažil spáchat sebevraždu policií, muži zákona ale zachovali chladnou hlavu

Zasahující policisty chtěl s pistolí v ruce vyprovokovat ke střelbě na vlastní osobu čtyřiatřicetiletý muž ze severního Plzeňska, trpící psychickými problémy. Pokoušel se spáchat „sebevraždu policií.“ Muži v uniformách ovšem zachovali chladnou hlavu a nenechali se vyprovokovat. Incident, při kterém šlo o život se stal v Plasích.

Policisté vyjížděli do akce na základě oznámení ženy, která uvedla, že její partner je ve špatném psychickém stavu a vyhrožuje se zbraní, že si ublíží.  

„Rozrušený muž vzal do ruky plynovou pistoli, mířil s ní i na policisty, několikrát vystřelil do vzduchu a nabádal je k použití jejich služební zbraně. Policisté následně muže za použití donucovacích prostředků na místě zadrželi. Provedená dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 0,6 promile alkoholu,“ informovala mluvčí policie Eva Červenková.

Kriminalisté ve věci podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Případ vyšetřují jako vydírání v souběhu se zločinem vyhrožování s cílem působit na úřední osobu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky policie, zásah, ozbrojený muž, pistole, sebevražda policií

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.