Krádeže už dávno nejsou jen otázkou vypáčených dveří a vybíleného bytu. Čím dál víc se podvodníci zaměřují na online prostředí a ani počítačové hry nejsou výjimkou. O tom ostatně ví své i muž, který se obrátil na policii, že prodal nůž z populární hry Counter Strike jinému hráči. Ten však poslal jen zálohu, získal virtuální zbraň a zbytek už nikdy nedoplatil.
Pokud jde o rekordní částky utracené ve hře, vede rozhodně Čína. Ve hře Justice Online investoval nadšenec do své postavy v přepočtu 33 miliónů korun. Hru pak půjčil kamarádovi, aby si taky zahrál, jenže ten jeho vymazlený charakter prodal za "pouhých" 12 tisíc korun. A bylo po přátelství
Plzeňští policisté se zabývají kuriózním případem, muž chtěl prodat nůž z online počítačové hry Counter Strike: Global Global Offensive.
„Poškozený si domluvil přes internetovou komunikaci prodej virtuálního herního předmětu do online počítačové hry za skoro 30 tisíc korun. Než došlo k odeslání virtuálního předmětu, dle domluvy kupující poslal zálohu čtyři tisíce korun na účet prodávajícího. Při přijetí virtuálního nože měl kupující doplatit zbylou částku, kterou do dnešního dne prodávající neobrdžel,“ uvedla k případu policejní mluvčí Veronika Hokrová.
Policisté nyní celou věc prověřují pro podezření ze spáchání podvodu. Zároveň připomínají, aby lidé byli při nákupu a prodeji věcí na internetu obezřetní.
Pátek, 14. srpna 2020, 18:08
Na první pohled jsou to nenápadné hry, navíc zdarma. Jenže chvilku po zapnutí vás už bombardují placeným obsahem. Jsou známé případy, kdy hráči utratili za virtuální vylepšení i své životní úspory. Vývojáři se navíc netají tím, že mají speciální...
Počítačová hra CS:GO vyšla už v roce 2012 a stále má více jak milion aktivních hráčů. Není tak divu, že esportové turnaje v této online hře patří mezi nejpopulárnější, nejsledovanější a jedny z nejlépe placených. Hraním si zatím nejvíce vydělal dánský hráč Astralis Peter Rasmussen, který se profesionálnímu hraní věnuje od doby, kdy tato hra vyšla. Ke konci loňského roku dělaly jeho příjmy z turnajů téměř 40 miliónů korun. Jde o velký byznys a tomu odpovídají i herní předměty, které si v aukcích hráči mezi sebou prodávají. Jde například o takzvané „skiny“, kdy si zkrátka koupíte tu samou zbraň, jen jinak barevnou. Jen pro představu se nyní nejdražší virtuální nůž na portálu lootmarket.com prodává v přepočtu za více než 34 tisíc korun.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.