Našel peněženku s kartou a začal utrácet. Policie pátrá po muži z kamerového systému

Autoři | Foto Policie České republiky

Cizí platební kartu použil zatím neznámý pachatel v Plzni k několika neoprávněným platbám a o několik dalších se ještě pokusil. Policie má k dispozici fotografii muže z kamerového systému, který byl zachycen v okamžiku, kdy se pokoušel z karty vybrat hotovost. Policie se teď obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při identifikaci tohoto muže. Nepoznává ho někdo?

„Podle dosud zjištěných skutečností měl dosud neznámý pachatel v noci z 2. na 3. dubna letošního roku na blíže nezjištěném místě na území města Plzně nalézt odloženou peněženku, ve které se nacházela finanční hotovost a platební karta poškozené. Následně měla být platební karta použita k několika neoprávněným platbám a dalším pokusům o provedení plateb. Poškozené vznikla škoda přesahující čtyři tisíce korun,“ informovala mluvčí policie Michaela Raindlová.

Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „V rámci prověřování případu se kriminalistům podařilo zajistit fotografie z kamerového systému, na nichž je zachycena osoba důležitá pro trestní řízení. Policisté se nyní obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci. Pokud poznáváte osobu zachycenou na fotografiích nebo máte jakékoli informace, které by mohly přispět k její identifikaci či dopadení, kontaktujte prosím nejbližší policejní služebnu nebo zavolejte na tísňovou linku 158,“ dodala policejní mluvčí.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky cizí karta, ztracená karta, neoprávněný výběr, kamerový systém, policie, peněženka, platební karta, platba, Plzeň

Komentáře

Jirka Mucha

Jirka Mucha

Mikeš i Ferda by ho možná poznal a dokonce i našel,ale naše policie........??????

Dnes, 14:10Odpovědět
Antonin Jedla

Antonin Jedla

Jak je to možné že takoví idioti se vždy najdou! Podle fota ho musí poznat i kocour Mikeš i Ferda Mravenec a brouk Pytlík!

Dnes, 13:33Odpovědět
Jirka Mucha

Jirka Mucha

Mikeš i Ferda by ho možná poznal a dokonce i našel,ale naše policie........??????

Dnes, 14:11Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.