Ne 30. 8. 2026Vladěna
Krimi

Z psychiatrické nemocnice uprchla šilhající pacientka. Když nebude brát své léky, zhorší se její psychický stav

Richard Beneš1 minuta čtení13. 2. 2024, 16:50
Ženu se již podařilo vypátrat
Ženu se již podařilo vypátrat · Foto: Jan Luxík + Policie ČR

Třicetiletá žena uprchla z Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na jižním Plzeňsku, kde se léčila. Při neužívání léků by mohlo dojít ke zhoršení jejího psychického stavu. Žena není nebezpečná okolí. Pohybovat by se mohla i na Karlovarsku, odkud pochází.

„Z psychiatrické nemocnice žena odešla v neděli dne 11. února 2024 v dopoledních hodinách na povolenou vycházku po areálu ústavu. Do současné doby se nevrátila a ani nepodala o sobě žádnou zprávu,“ informovala mluvčí policie Barbora Šmaterová.

Pohřešovaná je zdánlivého stáří 28 až 35 let, hubené postavy a přibližně měří 162 centimetrů. Má hnědočerné vlnité delší vlasy, tmavě hnědé oči. Výrazým poznávacím znamením je, že šilhá. Na sobě měla fialovo-hnědou čepici, fialovou bundu, tepláky s motivem Shreka, růžovou ledvinku a černé boty s kožíškem. 

„Provedeným šetřením bylo zjištěno, že by se žena mohla zdržovat nejen na Plzeňsku, ale i v okolí Kadaně či Ostrova u Karlových Varů. Policisté přijmou k pohřešované ženě jakoukoliv informaci na bezplatné tísňové lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně,“ dodala mluvčí policie.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Podívejte se na úchvatné snímky blesků. S ročním obdobím se mění jejich barvaZprávy

Podívejte se na úchvatné snímky blesků. S ročním obdobím se mění jejich barva

Někdo se bouřek bojí a zalézá pod peřinu. Někdo je naopak s napětím vyhlíží, sleduje radary a jakmile to vypadá nadějně, čapne foťák a vyráží do terénu. Pavla Kalistová patří právě do té druhé skupiny. Své dechberoucí snímky zveřejňuje na sociálních sítích a čas od času je představuje také na výstavách.

ČEZ Family Run Aquapalace 2026 je rodinný běh plný pohybu, zábavy a společných zážitkůZprávy

ČEZ Family Run Aquapalace 2026 je rodinný běh plný pohybu, zábavy a společných zážitků

Chcete si užít den plný pohybu, zábavy a rodinné pohody? V sobotu 12. září 2026 se uskuteční už 7. ročník ČEZ Family Run Aquapalace Praha. Rekreační běh propojí sportovní zážitek s příjemnou rodinnou atmosférou a pestrým doprovodným programem. Účastníci navíc za dokončení sedmikilometrové trasy získají celodenní vstupenku do Vodního světa Aquapalace Praha. Generálním partnerem akce je Skupina ČEZ.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook