sobota 4. července 2020 Prokop

Žádný troškař. Policisté odhalili zloděje, který během krátké doby ukradl věci za milion korun

Západočeští policisté si připsali cenný skalp. Od září loňského roku pátrali domažličtí kriminalisté po totožnosti neznámého pachatele, který se na náměstí Míru v Domažlicích vloupal do tří provozoven. Jeho totožnost se nyní podařilo odhalit. Zloděj je podle policie v současné době ve věznici za další trestné činy, které spáchal předtím.

Odhalený zloděj nebyl zrovna troškař. Z prodejny mobilního operátora počátkem září ukradl 46 mobilních telefonů a hotovost. Z nedaleké drogerie o dva týdny později po vypáčení dveří ukradl zboží, hotovost, fotoaparát a mobilní telefon. Poté se vloupal do pizzerie, kde ukradl rovněž peníze, potraviny a dva mobilní telefony. Celková škoda, kterou způsobil, je vyčíslena na více než jeden milion korun.

„Kriminalisté provedli ohledání míst činů a zajistili kriminalistické stopy, které byly podrobeny odborné expertize. Vyžádali si kamerové záznamy z kamerového systému města, které následně vyhodnocovali. Vyhodnocením všech důkazů byl zjištěn možný podezřelý,“ shrnula mluvčí policie Dagmar Brožová.

Sedmadvacetiletý muž z Karlovarska se při výslechu ke všem skutkům doznal. „Výslech se konal ve věznici na Nymbursku. Během šetření domažlických kriminalistů byl totiž Okresním soudem v Karlových Varech odsouzen pro zvlášť závažný zločin loupež a přečin porušování domovní svobody a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí k úhrnnému trestu odnětí svobody v délce sedmi let se zařazením do věznice s ostrahou,“ uzavřela mluvčí.

Foto Dominik Svoboda

Štítky Domažlice, zloděj, Policie ČR, vloupání, věznice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.