úterý 9. března 2021 Františka

Velké firmy v Plzeňském kraji se zapojují do plošného testování svých zaměstnanců

Významné zaměstnavatele v Plzeňském kraji oslovila Krajská hospodářská komora společně s hejtmanstvím a hygieniky ve věci spolupráce na plošném testování zaměstnanců. Jedná se zejména o nejrizikovější regiony. Ve spolupráci s Armádou ČR testuje už pondělí mobilní tým ve větších firmách na Tachovsku. K testování se registrovalo více než 1 000 zaměstnanců.

„Rozhodli jsme se oslovit firmy, které mají více než 50 zaměstnanců, ke spolupráci na zavádění režimových opatření, a především na plošném testování jejich zaměstnanců. Velmi pozitivní zjištění pro nás je to, že velké množství firem běžná režimová opatření ve svých prostorách již má nastavená a o testování projevují značný zájem,“ uvedla ředitelka Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji Radka Trylčová.

Nabídkou testování spolupráce s firmami podle Trylčové ale nekončí. „Oslovili jsme zaměstnavatele také s požadavkem, zda by mohli jejich zaměstnanci vypomoci s trasováním pro Krajskou hygienickou stanici, která se pohybuje na hranici svých personálních možností,“ doplnila Trylčová.

K plošnému testování veřejnosti i firemních zaměstnanců je určen mobilní odběrový tým, který na žádost Plzeňského kraje dodala Armáda ČR. Tento tým vybavily IT technikou a zdravotnickým vybavením včetně ochranných prostředků KHS Plzeň a Domažlická nemocnice. Od konce minulého týdne testuje tým na Domažlicku. Od pondělka 22. února pak probíhá plánované testování prvních velkých firem na Tachovsku.

„Mezi prvními testovanými jsou zaměstnanci především firem z oblasti automobilového průmyslu na Tachovsku, které je v současné době nejvíce zasaženým okresem našeho kraje. Vzhledem k aktuálnímu nárůstu nemocných jsme si vědomi toho, že právě plošné testování zaměstnanců větších firem má nezastupitelnou roli ve chvíli, kdy je zásadní zabránit dalšímu masivnímu šíření viru,“ uvádí hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS).

Plzeňský kraj spolupracuje s obcemi, které v rámci aktivního řešení boje proti šíření viru budou dezinfikovat veřejné prostory, jako jsou zastávky, lavičky, prostory úřadů nebo tlačítka semaforů a bankomatů. Společně s HZS PK připravil Plzeňský kraj instrukce pro tyto obce, jak postupovat při dezinfekci veřejných prostor, čím dezinfikovat a s jakými ochrannými pomůckami.

Zároveň bude hejtmanství z vlastních zásob také do nejvíce zasažených regionů dodávat ochranné pomůcky. „V tuto chvíli distribuujeme do Tachova 6 600 respirátorů typu FFP2 a do Stříbra pak 5 400 stejných typů respirátorů,“ doplnila hejtmanka Ilona Mauritzová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky testování, firmy, testování zaměstnanců, rizikové regiony, covid

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.