Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Vlak smetl osobní automobil na nechráněném přejezdu v Třemošné u Plzně

Richard Beneš1 minuta čtení25. 1. 2021, 18:40
Takto dopadl automobil po střetu s vlakem na nechráněném přejezdu
Takto dopadl automobil po střetu s vlakem na nechráněném přejezdu · Foto: Policie ČR / HZSPK

Osobní automobil značky VW Sharan se střetl dnes dopoledne s regionálním vlakem na železničním přejezdu bez závor v Třemošné u Plzně. Nehoda v Revoluční ulici se naštěstí obešla bez zranění. V Třemošné zasahovali hasiči už dnes kolem čtvrté hodiny ráno, protože tam na nádraží vykolejila lokomotiva.

„Ve vlaku cestovalo celkem 17 osob, nikdo nebyl zraněn. V osobním automobilu jel pouze řidič, který rovněž vyvázl bez zranění. Předběžné vyčíslená škoda přesáhla přes půl milionu korun,“ informovala mluvčí policie Veronika Hokrová. Alkohol u obou řidičů na místě vyloučila dechová zkouška.  

Příčina a okolnosti nehody je předmětem dalšího vyšetřování. Provoz na trati byl po nehodě zastaven. Komunikaci se podařilo zprůjezdnit v odpoledních hodinách.

Správa železnic (SŽ) se chce letos zaměřit na zabezpečení zhruba dvou stovek přejezdů za téměř dvě miliardy korun. Z celkového počtu 7 789 přejezdů je 4300 vybaveno světelnou signalizací a závorami. Zbylé disponují jen výstražnou cedulí. 

„Každoroční navyšování přidělených investičních prostředků se pozitivně projevuje také na stále vyšší částce, která je určena na potřebné úpravy přejezdů. Díky tomu zvyšujeme bezpečnost jak železničního, tak i silničního provozu. V tomto trendu hodláme pokračovat i v následujících letech," řekl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Už ráno měli hasiči plné ruce práce s nehodou lokomotivy, která vykolejila na nádraží v Třemošné.  Z proražené palivové nádrže unikala nafta. I tato nehoda se obešla bez zranění. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook