úterý 18. ledna 2022 Vladislav

Zájem o očkování roste, krajské nemocnice apelují na zájemce, aby se včas registrovali

Počet potvrzených nákaz koronavirem roste napříč republikou. V pondělí v Česku přibylo 4264 potvrzených případů, což je nejvíce od letošního dubna. V Plzeňském kraji testy odhalily 290 nákaz covidem, vyplývá to z údajů Krajské hygienické stanice v Plzni. S tím, jak epidemie zrychluje, roste také zájem o očkování. Krajské nemocnice proto zájemce upozorňují, aby nepromeškali registraci a zbytečně pak nečekali.

Kvůli koronaviru zakáže FN Plzeň od pondělí návštěvy na některých odděleních

Fakultní nemocnice v Plzni reaguje na stále zvyšující se počet případů nákazy koronavirem a od pondělí zakazuje návštěvy na vybraných odděleních. K pátečnímu dni v zařízení pečovali o 19 pacientů s covidem, 13 z nich nemá očkovaní. Nejmladšímu...

Koronavirus stále sílí. V nemocnicích je poprvé od května přes 1000 lidí. V pondělí bylo s covidem-19 hospitalizováno 1055 pacientů, 156 z nich je v těžkém stavu. Mezi lidmi opět vzrůstá také zájem o očkování. Během pondělí aplikovali zdravotníci 29072 dávek vakcíny proti covidu. Od začátku vakcinace podali zdravotníci přes 12,1 milionu dávek. Do ordinací praktických lékařů se dnes začala distribuovat vakcína Pfizer/BioNTech. Z lidí starších 12 let, pro které jsou vakcíny schválené, je nyní očkováno 66 procent, což podle odborníků k zastavení epidemie nestačí.

Krajské nemocnice vyzývají zájemci, aby si v rámci registrace vybrali konkrétní termín a vyhnuli se čekání a rizikovému kontaktu s větším množství lidí. Registrovat se lze přes Centrální rezervační systém ministerstva zdravotnictví. „Pokud se vám v kolonce očkovacích míst nezobrazuje vámi preferované očkovací místo, změňte si v kolonce Typ vakcíny vakcínu "SPIKEVAX/Moderna" za "COMIRNATY/Pfizer". Pak se vám ukáží všechna očkovací místa v Plzeňském kraji. Po registraci vám přijde potvrzení o provedené registraci a později i PIN2 s možností výběru volných termínů,“ doporučuje mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Hygienici aktuálně uvádějí 2302 nakažených, kteří v Plzeňském kraji reálně žijí. Nejvíce jich je momentálně v Plzni (886), následuje Klatovsko (326), severní Plzeňsko (314), Domažlicko (272), jižní Plzeňsko (229), Rokycansko (207) a Tachovsko (68).

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ZHKHK

Štítky COVID-19, koronavirus, statistika, počet nakažených, Plzeňský kraj, očkování, registrace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.