pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Kvůli koronaviru zakáže FN Plzeň od pondělí návštěvy na některých odděleních

Fakultní nemocnice v Plzni reaguje na stále zvyšující se počet případů nákazy koronavirem a od pondělí zakazuje návštěvy na vybraných odděleních. K pátečnímu dni v zařízení pečovali o 19 pacientů s covidem, 13 z nich nemá očkovaní. Nejmladšímu pacientovi je sedmatřicet let a momentálně leží na jednotce intenzivní péče. Ani on nebyl očkovaný proti covidu-19.

V Plzeňské fakultní nemocnici ke konci pracovního týdne pečovali o 19 lidí s koronavirem ve věku od 37 do 89 let, 13 z těchto lidí není očkovaných proti covidu. Na jednotce intenzivní péče leží čtyři nemocní, z toho dva jsou napojeni na plicní ventilaci. „Všichni pacienti na oddělení covid JIP jsou ve vážném stavu a žádný z nich není očkovaný. Nejmladšímu pacientovi je 37 let, umístěn je na JIP - bez očkování," uvedla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová

Zákaz návštěv platí od 25. října na těchto pracovištích:

LOCHOTÍN

 • Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny
 • Hematologicko-onkologické oddělení
 • Onkologická a radioterapeutická klinika
 • JIP / JIRP na všech pracovištích

BORY

 • Anesteziologicko-resuscitační oddělení (DIP, DIOP)
 • Pobytová sociální lůžka (PSP1, PSP2)
 • Geriatrické oddělení
 • Léčebna dlouhodobě nemocných
 • JIP / JIRP na všech pracovištích

Na všech ostatních pracovištích jsou návštěvy povoleny za předpokladu, že:

 1. doloží doklad o absolvování RT-PCR testu ne staršího než 7 dní nebo POC antigenního testu ne staršího než 72 hod. před zahájením návštěvy s negativním výsledkem. Akceptuje se i doklad od zaměstnavatele nebo školy.
 2. doloží doklad o očkování (národní certifikát v písemné podobě, alespoň v anglickém jazyce), dostupný na portále https://ocko.uzis.cz a nemá žádné příznaky onemocnění.
 3. doloží doklad o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění, kdy od dne prvního pozitivního RT-PCR / POC antigenního testu uplynula doba izolace (14 dní) a neuplynulo více než 180 dní (laboratorní výsledek či lékařskou zprávu) a nemá žádné příznaky onemocnění.
 4. Doloží Čestné prohlášení o absolvování POC antigenního testu ne staršího než 72 hod. před zahájením návštěvy s negativním výsledkem (nebo čestné prohlášení zákonného zástupce).

Délka návštěvy smí trvat pouze 30 minut. 

Co se týče porodnice - otec nebo doprovodná osoba může být u porudu v případě, že porod probíhá v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením. Osoba, která doprovází rodičku, musí splnit jednu z výše uvedených podmínek pro prokázání bezinfekčnosti a zamezit kontaktu s jinými rodičkami.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FN Plzeň

Štítky COVID-19, koronavirus, Plzeň, nemocnice, návštěvy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.