úterý 20. dubna 2021 Marcela

Nemocnice Privamed začala používat přípravek na experimentální léčbu pacientů s covidem

Přípravek na experimentální léčbu pacientů s covidem, který použili také američtí lékaři při léčbě nakaženého bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, začala aplikovat plzeňská nemocnice Privamed. Jedná se o přípravek Casirivimab and Indevimab.

„Jako první dostal u nás přípravek pacient v lehkém stavu ambulantní formou na covidovém oddělení nemocnice PRIVAMED. Aplikace látky nitrožilně trvá přibližně hodinu a dále následuje hodinová observace. Tedy, že další hodinu musí pacient ještě zůstat na lůžku na pozorování,“ informovala mluvčí nemocnice Eva Milerová.  

První přípravek na experimentální léčbu pacientů s covidem Casirivimab and Indevimab vyrábí firma Regeneron a dodává firma Roche. Koordinátorem dodávání tohoto přípravku je nemocniční lékárna FN v Motole, která zašťiťuje dodání léků do ČR.

Uvedení lék je určený pro vysoce rizikové nemocné s diagnostikovaným onemocněním covid 19 s lehkým průběhem, jejichž zdravotní stav aktuálně nevyžaduje hospitalizaci, ale u nichž hrozí, že nemoc přejde do těžké formy.

Hodnocení článku je 98 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Privamed

Štítky přípravek na léčbu covid, experimentální léčba, covid, koronavirus, Privamed

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.