pondělí 8. března 2021 Gabriela

Přes venkovské prodejny bude Plzeňský kraj jako první v ČR distribuovat lidem informace o covidu

V době digitálních technologií přichází Plzeňský kraj s novou metodou, jak dostat zejména na venkově ke starší generaci jasnou a srozumitelnou formou co největší množství potřebných informací související s covid-19 a s očkováním. Jako první v republice proto aktivovali způsob, při kterém využijí distribuci informací skrze venkovské a družstevní prodejny.  

„Využíváme tak míst, na která jsou lidé zvyklí a důvěřují jim. Jedná se o družstevní prodejny, které v našem řídce osídleném kraji mají nezastupitelné poslání a považujeme je za důležitou součást služeb na venkově,“ říká hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS).

„Podrobné informace týkající se problematiky covidu-19 sice pravidelně aktualizujeme na webových stránkách Plzeňského kraje, k občanům se však ty nejpodstatnější nyní dostanou i prostřednictvím letáků. Ty budou k dispozici v síti zhruba tří stovek prodejen. Důležitý je nyní především systém očkování v kraji a jak mají zájemci o dobrovolné očkování návod, jak postupovat,“ vysvětluje hejtmanka společnou iniciativu kraje se sítí spotřebních družstev.

O spolupráci na distribuci informací přímo k občanům v kraji požádala hejtmanka předsedy ZKD Sušice, Jednoty Tachov, COOP družstva Plasy a ZKD Plzeň.

„Obsahovou část jsme začali hned připravovat, abychom co nejrychleji dostali letáky k občanům. Kromě elektronické informace budou tak mít k dispozici i jednodušší a přehlednější verzi toho nejdůležitějšího souvisejícího s vývojem očkování. Nejde přitom o jednorázovou akci, to by smysl nedávalo,“ říká předseda jednoho z výborů hejtmanství Michal Šašek (ODS), v jehož gesci je nyní realizace zmíněné aktivity kraje a spotřebních družstev. „Distribuce přitom bude velmi jednoduchá, uskuteční se společně s rozvozem zboží na prodejny.“

„Nápad paní hejtmanky jsem okamžitě podpořil a informoval o něm představitele systému maloobchodního prodeje,“ říká předseda Svazu Českých a Moravských spotřebních družstev Pavel Březina. „Bude na ostatních krajích, jak možnost využijí, ale my jsme připraveni podat pomocnou ruku.“

Zatím ovšem v Plzeňském kraji chybí to nejpodstatnější a to jsou samotné vakcíny. Kapacitu pouhých 280 míst pro očkování seniorů nad 80 let žijcích v domácnostech mají na tento týden k dispozici čtyři krajské nemocnice v Plzeňském kraji a to je žalostně málo. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky očkování, vakcína, distribuce vakcín, vakcína proti koronaviru, senioři, informace o covid, letáky, venkovské prodejny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.