Čt 20. 8. 2026Bernard
Zprávy

Milionová dotace pro Tachov má pomoci vybudovat nové ordinace a rozšířit kapacity zdravotních služeb

Richard Beneš1 minuta čtení3. 11. 2024, 16:09
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Dotaci ve výši jednoho milionu korun na projekt dostupné zdravotní péče získalo od Plzeňského kraje město Tachov. Cílem je podpora vzniku a vybudování nových ordinací i vzniku nových pracovišť. Tedy rozšíření, případně udržení místa a kapacity poskytování zdravotních služeb na území Tachova, kdy personální obsazení v původním místě nebude poníženo.

„Účelem poskytnutí dotace je podpora zajištění dostupnosti služeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění na území města Tachov v oboru všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost/pediatrie, zubní lékařství a další specializované obory,“ uvedl dnes již bývalý náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais (Piráti).

Touto podporou chce Plzeňský kraj napomoci k dostupnosti zdravotní péče u takových typů poskytovatelů zdravotní péče, u nichž je buďto zajištěna nedostatečně nebo hrozí, že přestane být poskytována zcela. „Po poskytnutí dotace a uzavření smlouvy je zodpovědností města, jakožto příjemce dotace, aby při následném poskytnutí finančních prostředků správně vyhodnotilo a dodrželo pravidla EU o veřejné podpoře,“ připomněl Pavel Hais.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Na malého chlapečka spadla na Šumavě vjezdová vrata, letěl pro něj vrtulníkZprávy

Na malého chlapečka spadla na Šumavě vjezdová vrata, letěl pro něj vrtulník

V péči záchranářů skončil čtyřletý chlapec na šumavském Špičáku, kde na něj spadla kovová vrata. Utrpěl středně těžká poranění nohy a na místě si stěžoval i na bolest zad. Do nemocnice ho proto transportoval vrtulník. Událostí se už zabývá také policie.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook