úterý 26. května 2020 Filip

Školy zřizované krajem chrlí stovky roušek, hejtmanství rozděluje i další ochranné prostředky

Celkem 1 600 roušek do dnešního dne vyrobili pedagogové Základní školy speciální v Plzni pro Městský ústav sociální služeb Plzeň. Nadále se šije také na dvou pracovištích dalších středních škol zřizovaných Plzeňským kraje a šijí také zaměstnanci kraje.

„SŠ živnostenská Planá vyrobila celkem 825 kusů roušek, z toho 600 kusů se předá odboru sociálních věci pro poskytovatele sociálních služeb, 150 kusů obdrží firma Stravbyt a 75 kusů soukromá zdravotnická zařízení. Dále jsme předali k využití 800 kusů roušek vyrobených dobrovolníky, které rozvozová služba zavezla zdravotnickým zařízením,“ uvedla náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová.

ISŠŽ Plzeň, vyrobila 380 kusů roušek pro Domov seniorů v Horní Bříze, odbor sociálních věcí pro sociální služby a také pro Zdravotnickou záchrannou službu PK.

„Dnes by měla na krajský úřad dorazit dodávka 20 palet desinfekce a další dodávky jsou zajištěné každé dva dny. Desinfekce se bude distribuovat zdravotnickým zařízením a dalším subjektům dle potřeby. Stále čekáme na zásilku ochranných roušek a respirátorů od ministerstva vnitra,“ shrnuje hejtman Josef Bernard.

Kraj také v pátek kontaktoval zástupce soukromých nemocnic v regionu, aby si na úřadě vyzvedli ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, pokrývky hlavy, ochranné brýle, návleky na boty, zakoupené z prostředků kraje. „S pomocí HZS PK se také rozvezlo celkem 1000 litrů dezinfekce na ruce pro soukromé a krajské nemocnice, včetně ZZS PK,“ informoval hejtman, který je sám od čtvrtka v nařízené karanténě. Jedna členka rady kraje měla totiž pozitivní test na koronavirus a do karantény šla celá rada kraje včetně několika dalších úředníků.  

„Stále jsou v provozu dvě náběrové sanitky a v případě potřeby je v pohotovosti třetí sanita. Dvě odběrová místa v krajských nemocnicích odbavují indikované pacienty, a pokud v příštím týdnu nastane potřeba, jsme schopni otevřít další odběrová místa v Klatovské nemocnici a ve Stodské nemocnici. V Klatovské nemocnici funguje laboratoř, která vyhodnocuje odebrané vzorky, což urychlilo čekání na výsledky odběrů,“ doplnila mluvčí kraje Alena Marešová, toho času také na v karanténě.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto KÚPK

Štítky roušky, ochranné prostředky, Plzeňský, hejtman, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.