středa 30. září 2020 Jeroným

Mezi osobami s pozitivním testem na COVID-19 nejsou v našem regionu zdravotníci

Žádní zdravotníci, kteří by měli pozitivní testy na koronavirus nejsou zatím v nemocnicích v Plzeňském kraji, ani u krajské záchranné služby. V karanténě jsou ale desítky zaměstnanců nemocnic, policistů a hasičů. Pozitivní test měl v kraji zatím jeden policista, mezi profesionálními hasiči neměl pozitivní test zatím nikdo, uvedli mluvčí policie a hasičů.

V plzeňské fakultní nemocnici je stále v karanténě kolem 60 pracovníků neurochirurgické kliniky, kteří přišli do kontaktu s pozitivně testovaným pacientem na jednotce intenzivní péče. Pacient je prvním vyléčeným člověkem s onemocněním COVID-19 v Plzeňském kraji. Nikdo z pracovníků kliniky ani z jejích pacientů neměl pozitivní testy, řekl novinářům ředitel nemocnice Václav Šimánek.

Po opakovaných negativních testech zdravotníků by se měl provoz JIP neurochirurgické kliniky obnovit o víkendu. Kromě toho dobíhá v nemocnici preventivní karanténa po příjezdu ze zahraničí několika dalším zaměstnancům nemocnice, dodal ředitel.

Ani v nemocnicích zřizovaných krajem není podle mluvčího Jiřího Kokošky žádný pozitivně testovaný zaměstnanec, v preventivní karanténě je 30 až 40 zaměstnanců šesti krajských nemocnic. V městské nemocnici v Sušici neměl pozitivní test nikdo, karanténu má jedna zaměstnankyně, řekl ředitel Václav Rada. Nemocnice ale omezila provoz na interním oddělení z 20 na osm lůžek, protože dva starší lékaři přestali kvůli nedostatku ochranných prostředků sloužit.

Žádné pozitivně testované zaměstnance nemají soukromé nemocnice Privamed a Mulačova nemocnice v Plzni, uvedl Jaroslav Marian z tiskového servisu nemocnic. Z dobrovolné karantény po návratu ze zahraničí se vrátili v Privamedu tři zdravotníci, v Mulačově nemocnici nemá karanténu nikdo ze zaměstnanců.

Krajská záchranná služba má podle vedoucího úseku kanceláře ředitele Martina Brejchy v karanténě asi dva záchranáře. Profesionálních hasičů je v karanténě méně než deset, končit by jim měla v pátek, řekl mluvčí Petr Poncar. Kromě jednoho pozitivně testovaného policisty, který je v domácí izolaci, má policie v kraji téměř 50 příslušníků v karanténě, řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, omezení, Plzeň, fakultní nemocnice, lékaři, hasiči, policisté

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.