čtvrtek 23. září 2021 Berta

Policisté v terénu na západě Čech kontrolují dodržování vládních opatření

Zejména u velkých obchodních center kontrolují od sobotního rána pořádkové jednotky policistů v Plzeňském kraji dodržování opatření v souvislosti s aktuálním usnesením vlády o uzavření obchodů a provozoven. Policisté hlídají od pátečního večera i uzavřené hraniční přechody do SRN.

„Opatření jsou nastavena s ohledem na bezpečnost občanů našeho kraje a policisté jsou připraveni každému situaci vysvětlit, a to i cizincům,“ uvedla mluvčí policie Martina Korandová.

Na hraničních přechodech v Rozvadově a na Folmavě v pátek policisté zkontrolovali přes 14 tisíc vozidel a rozdali přes sedm tisíc informačních letáků. „V některých chvílích se tvořily kolony, ale motoristé spolupracovali a vše probíhalo bez problémů. Přechod ve Všerubech je otevřený od 5 do 23 hodin pro pendlery a zatím vše probíhá v pořádku. Přechod Železná Ruda je také otevřen,“ uvedla mluvčí policie Korandová.

Policisté v Plzeňském kraji hlídají i uzavřené přechody, jedná se o Broumov, Lísková, Pavlův Studenec, starý Rozvadov, Sv. Kateřina a Železná. „Dohromady je nasazeno v terénu přes 200 policistů nad rámec běžného výkonu služby. Žádáme občany o zodpovědné chování a ohleduplný přístup. Jde nám o společný zájem, a to o ochranu zdraví nás všech,“ doplnila krajská policejní mluvčí.

Opatření na hraničních přechodech, které ve čtvrtek po vyhlášení nouzového stavu zavedla vláda, má zatím platit od půlnoci z pátku na sobotu do středy. Zákaz vstupu na území ČR se nedotkne přeshraničních pracovníků, kteří jsou zaměstnáni ve stanovené vzdálenosti od hranice, a to v obou směrech. Dále se netýká mezinárodní nákladní dopravy, pilotů dopravních letadel, diplomatů a jejich rodin, záchranářů nebo expertů v boji proti epidemiím a na humanitární a zdravotnickou pomoc.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky vláda, koronavirus, omezení, Plzeň, krajský úřad, Plzeňský kraj, policie, hraniční přechody

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.