Muž z telefonátu se svojí manželkou poznal, že není zdravotně v pořádku. Požádal strážníky, aby situaci prověřili

Oprávněný strach o zdraví své manželky projevil pacient hospitalizovaný v nemocnici. Že s ní není něco v pořádku, mu prozradil její hlas během společného telefonátu. Když se ženě snažil dovolat nazpátek, jeho snaha byla marná. Požádal proto o pomoc strážníky městské policie a dobře udělal.

Hlídka městské policie na žádost starostlivého muže vyrazila na místo záležitost prověřit. „Zvonili na domovní zvonky a snažili se dovolat někoho v domě. Hledaná seniorka se po krátké chvíli vyklonila z otevřeného okna a na strážníky zavolala, že je v pořádku a že jí nic není. Jenže jakmile vyšla ven před dům, bylo na první pohled zřejmé, že to mu tak nebude. Celá se třásla a byla zmatená,“ popsala situaci Tereza Schliková z tiskového odboru plzeňské městské policie.

Strážníci od muže v nemocnici věděli, že jeho manželka je diabetička. Proto s ohledem na její viditelně špatný zdravotní stav přivolali zdravotnickou záchranou službu. „Záchranář po prvotním vyšetření zdravotního stavu rozhodl o převozu ženy do nemocnice. O této skutečnosti ještě strážníci vyrozuměli její dceru a u ženy doma řádně uzavřeli okna,“ dodala Tereza Schliková.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky městská policie, záchranná služba, zdravotní problémy, požádal strážníky o pomoc

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.