čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Neočkovaný. Známý antisemita z Plzně na sebe opět upozornil, tentokrát plackami s židovskou hvězdou

Víkendové demonstrace se zúčastnilo zhruba tři tisíce odpůrců vládních opatření. Někteří se na pražskou Letnou vydali s transparenty, jiní si zase připnuli na oblečení žlutou židovskou hvězdu. Právě podobné placky s tímto symbolem doplněným o nápis „Ne očkovaný“ nechal vyrobit známý plzeňský neonacista vystupující pod jménem Arnošt Hibler.

Hibler se už v minulosti pochlubil svou pracovnou, kde si nad psací stůl pověsil vlajku nacistického Německa. Svým fanouškům ukázal i nový řetízek s hákovým křížem, či nacistickou vojenskou známku. Nyní se snaží oslovit odpůrce očkování plackami, na kterých je natisknuta žlutá židovská hvězda a nápis „Ne očkovaný“. Své důvody popsal před několika dny ve svém vyjádření na sociálních sítích. Poté, co v komentářích schytal kritiku ostatních uživatelů, svůj příspěvek smazal nebo skryl.

„Už zase o mě píšou. Prý, že ten strašný nácek ze z Plzně rozdává placky s židovskou hvězdou neočkovaným. Prý, že se na nositele placky má plivnout. No a tak se vás, uvědomělých plivačů chci zeptat. Kdypak začnete pro neočkované stavět koncentráky a plynové komory? Je mi z vás blivno. A ta novinářská žumpa mi může políbit,“ píše na sociálních sítích Arnošt Hibler.

Covidová opatření jako holokaust? Prosím, nesrovnávejte, vyzývá předseda Židovské obce

Předseda Židovské obce v Praze František Bányai už minulý týden na sociálních sítích okomentoval srovnávání opatření proti šíření covidu-19 s holokaustem. Zástupci církví už dříve vyjádřili nevoli k chování odpůrců očkování proti nemoci covid-19, kteří se na demonstracích označili žlutou židovskou hvězdou.

“Prosím, nesrovnávejte holocaust s ničím, co vás kdy může v civilizované Evropě potkat,” píše ve svém vyjádření Bányai a celou problematiku více rozebírá v několika odstavcích. 

Za protektorátu podle něho Židům nejdřív zabavili auta, kola, rádia, sportovní vybavení a další. Pak je vyloučili z možnosti chodit do divadel, do parků, na koupaliště, na dětská hřiště a na další společenská místa, pak je vyhodili z práce, ze škol a zakázali jim jakoukoliv práci. „Pak je okradli a mnohé vyhodili z jejich bytů a domů. Z potravinových přídělů dostávali jenom menší kalorické dávky. Směli nakupovat jenom v určenou omezenou hodinu a jezdit jenom na vyhrazeném místě v tramvaji. Dokonce ani děti nesměly na dětské hřiště. Následně všem povolili padesátikilogramové zavazadlo a odvezli je v lepším případě do Terezína a v případě horším hned do východoevropských likvidačních táborů. Následně je z Terezína odvezli do Osvětimi - a další pokračování asi znáte. 80 tisíc jmen zavražděných nejdete na zdi Pinkasovy synagogy,” dodává předseda obce. 

Právě s Židy za druhé světové války se často srovnávají odpůrci očkování a koronavirových opatření. „Ve srovnání s tím se teď všichni očkovaní i neočkovaní mají naprosto skvěle. Jenom totální neznalec srovnává. Pouhý zákaz navštěvovat hospody, restaurace, divadla a stadiony by oběti holocaustu braly jako mimořádně skvělou možnost, pokud by jim taková možnost byla dána - Židé by tím nebyli ohroženi na životě.  Nesrovnávejte. Přežít holocaust znamenalo mít veliké štěstí,“ dodává František Bányai.

Počet nenávistných příspěvků a nepravd na  sociálních sítích obcí stoupl pětinásobně

Na sociálních sítích českých samospráv vzrostl za necelé dva roky počet nenávistných příspěvků, polopravd nebo tendenčně zkreslovaných informací o 380 procent. Nejvíce se situace dotýká velkých měst a krajských metropolí. Vyplývá to z analýzy...

Günsberger: Tohle individuum zřejmě neutrpělo žádné vzdělání

Na jeho slova navazuje také Aaron Günsberger, který celý život žije v Praze a hrdě se hlásí k židovství. Má vlastní značku oblečení, zřídil košer certifikační agenturu, vlastní židovskou restauraci King Solomon v centru Prahy a mimo jiné má i podíl v likérce Rudolf Jelínek. 

„Tohle individuum zřejmě neutrpělo žádné vzdělání a o druhé světové válce nic netuší, přestože je to aktivní nacista. Zneužívá symbol, který byl židům vnucen a míchá švestky s jablky. Srovnávat odpírače očkování a hokolaust je naprosto úplně mimo mísu i pro průměrně vzdělaného člověka. Máme krásné počasí, tak bych ho poslal na menší výlet dobytčákem do Terezína, kde bych ho nechal 14 dní,“ dodává Günsberger.

Známá postavička s radikálními názory

Arnošta Hiblera si v minulosti všimla řada médií. V minulosti sdílel například také grafiku kbelíku obsahujícího popel. Ta nese popisek: „Prodám žida. Po dohodě možno i v plastové, uzavřené nádobě. Zn. levně. Osobní odběr, finanční výhoda!“

Dalším počinem tohoto údajného „vlastence“ je obrázek zachycující internetový formulář společnosti prodávající plyn. V kolonce pro e-mail je uvedena adresa „Adolf.Hitler@juden.raus“.

Hiblerovým oblíbencem je podle všeho i norský terorista a vrah 77 lidí Anders Breivik. Toho obdivuje se slovy, že „kdyby zahodil rozum, což by rád udělal, Breivika by předčil a mladí neomarxisté by se o něm učili už na základní škole“.

Hibler rovněž navrhuje přejmenovat pražské mezinárodní Letiště Václava Havla na Letiště Anderse Breivika.

„Tvorbu“ Arnošta Hiblera doprovází výpady nejen vůči Židům, ale i dalším skupinám osob, které se odlišují například barvou pleti. Ideálem krásy a „dětmi bohů“ jdou podle něj Slované. Ti mají rovněž být „vyvolený“ národ, který usekne Americe hlavu.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com/Arnošta Hiblera

Štítky Plzeň, Praha, Arnošt Hibler, neoncismus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.