pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Zemřel Pavel Lukeš, moderátor legendárního pořadu Šest ran do klobouku

Ve věku 77 let zemřel legendární moderátor, dramaturg a scénárista Pavel Lukeš. Proslavil se zejména v 80. letech minulého století moderováním televizního pořadu Šest ran do klobouku, který uváděla tehdejší Československá televize. Doma byl Lukeš v Plzni, kde platil za velkou ikonu.

O úmrtí Pavla Lukeše informovalo Rádio Impuls na svém facebookovém profilu. Pro obyvatele Plzně byl v dobách socialismu moderátor Lukeš velikou ikonou, protože z Plzně pocházel a každý ho zde tehdy znal. Narodil se v Nýřanech u Plzně. Moderoval pořady v Měšťanské besedě v Plzni. Pracoval také v plzeňském studiu Československého rozhlasu a poté v Československé televizi.

Vedle moderování soutěže Šest ran do klobouku, kam si Lukeš zval známé osobnosti z řad herců a zpěváků, moderoval ještě velkolepý estrádní pořad Dva z jednoho města. Podílel se ale také na pořadech Manželský pětiboj a Všechno nebo nic. V roce 1987 Lukeše televize propustila. Republiku pak objížděl s pořadem Šest ran do klobouku.

Už před lety bojoval Pavel Lukeš s rakovinou, ale podařilo se mu nemoc překonat. Přesná příčina jeho úmrtí není známa. Jeho manželka Hana zemřela v roce 2015.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Pavel Lukeš, moderátor, úmrtí, smuteční oznámení, Šest ran do klobouku

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.