sobota 16. října 2021 Havel

Rockeři hrají pro opuštěná zvířata, klip Šampión vypráví příběh psa z množírny

Unikátní projekt si klade jediný, leč důležitý cíl. Ukázat, že nic není růžové, což v případě opuštěných psů platí dvojnásob. Hudební videoklip kapely Melodica představuje nechtěné pejsky, kteří pochází ze špatných podmínek nebo je lidé odmítají, protože jsou nemocní. Na natáčení se kromě už zmíněných muzikantů podílel Nadační fond Slza zvířat a organizace Galgo v nouzi, která pro natáčení poskytla své čtyřnohé svěřence.

Utekli hrobníkovi z lopaty. Opuštění a nechtění chrti z Irska a Španělska dostali druhou šanci

Pes je nejlepší přítel člověka, parťák a pomocník. Není náhodou, že se o Češích říká, že jsou národem pejskařů. Jenže v zemích, jako je například Španělsko, na čtyřnohé společníky pohlíží poměrně jinak, zejména na lovecké chrty. Jsou bráni jako...

Za hudebním projektem Šampión stojí tři hlavní strůjci. Nadační fond Slza zvířat, organizace Galgo v nouzi a kapela Melodica. Hlavní roli ztvárnil nechtěný pejsek z množírny, který žije v dočasném domově, jedná se o krasavce jménem Vikýř. Předlohou pro klip byla i další obyvatelka dočasného domova Kuši, zachráněná pudlice, který má Cushingův syndrom a léčí se. 

Zachráněná pudlice Kuši v péči „kadeřníků“ během natáčení, foto: Nadační fond Slza zvířat

Hlavní myšlenkou je ve videoklipu najít svého Šampióna. Ať už současného nebo budoucího. Každý, kdo kdy zkusil lásku od adoptovaného zvířete ví, že ten jeho Šampión leží vedle něho v teple, má co jíst a není mu zima. A to by chtěla každá němá duše, která to sama za sebe říci nemůže,“ říká Klára Nosovská z Nadačního fondu Slza zvířat a předsedkyně spolku Chrtaři sobě.

Samotné natáčení probíhalo převážně u organizace Galgo v nouzi, která má chlupaté svěřence ve své péči. Kromě zvířecích hrdinů si v klipu zahrál i známý herec a moderátor Miroslav Šimůnek. „Natáčení videoklipu se zdá jako velmi náročný projekt, nicméně je to po dlouhé době něco, co jsem si spíše užil. Je úžasné, kolik dobrých lidí se mezi námi najde,“ pochvaluje si spoluzakladatel Slzy zvířat Ladislav Zimmerman.

Právě z této nadace celý nápad vzešel. „Když mi Láďa zavolal s nabídkou, zda pro Slzu nechceme vymyslet písničku a natočit videoklip, nápad se nám velice líbil. Dohodli jsme pár detailů a s radostí se pustili do akce. Chtěli jsme nějakým způsobem pomoci pejskům a protože zpěv i hraní je naší vášní, byla volba jasná,“ doplnila zpěvačka ze skupiny Melodica Hanka Ježková

Nadační fond Slza zvířat funguje už řadu let a jeho náplní je pomáhat útulkům s propagací a sháněním prostředků. Organizace Galgo v nouzi pod vedením Magdy Lacinové se již léta stará o záchranu španělských galgů, kteří nachází domov v ČR. Do péče se k nim ale dostávají i nechtění pejsci, jenž mnohdy pochází z nevhodných podmínek.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Miroslav Erben

Štítky pes, množírny, Melodica, Slza zvířat, videoklip, útulek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.