čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

TIPY NA VÍKEND: Otevřené ateliéry, oslava jablek i festival vína

Poslední zářijový víkend slibuje akce pro milovníky umění i dobrého vína. Na své si přijdou také rodiče, kteří mohou zavítat na akci JETOTU, kde se dozví o pestré nabídce kroužků pro své ratolesti. Program si připravili i v Nebílovech, kde se odehraje vyhlášení vítězů soutěže Regionální potraviny Plzeňského kraje za rok 2021.

Festival vína

Kopeckého sady a ulice Bedřicha Smetany v Plzni ožijí od 25. do 27. září festivalem vína. Jedná se o největší akci svého druhu v regionu a představí hned 24 vinařství z celé republiky. Součástí akce bude také food zóna s velkým výběrem delikates z celého světa i doprovodný kulturní program. Na pódiu se vystřídají umělci jako je Milan Peroutka se skupinou Perutě, Sabina Křováková s kapelou nebo plzeňská kapela Moodshake a mnozí další. Vstup na akci je zdarma a začíná se vždy od 13 hodin s tím, že degustace končí ve 22 hodin.  

Víkend otevřených ateliérů

Dvoudenní akce s názvem Víkend otevřených ateliérů se v Plzni uskuteční už tento víkend. Obdivovat obrazy a nahlédnout umělcům pod ruku budou moci lidé na 60 místech po celé Plzni. Do akce se zapojilo 130 výtvarníků z Plzně, Klatov a dalších koutů Plzeňského kraje. Akce začíná po oba dny ve 14 hodin. Podrobnější informace včetně mapy najdete ZDE.

Malířka na svých obrazech zachycuje něžnou povahu chrtů i jejich strádání

Grafička, fotografka, malířka a také velká milovnice psů. Přesně tak můžeme titulovat Plzeňačku Weroniku Gray, která svou uměleckou tvorbu směřuje hlavně ke čtyřnohým společníkům. Pořádá charitativní akce na pomoc opuštěným chrtům, a dokonce i...

JETOTU prezentační a vzdělávací show

Středisko volného času Radovánek připravilo na sobotu bohatý program, který představí pestrou nabídkou vzdělávacích aktivit. Na náměstí Republiky vyroste stanové městečko, velké pódium i sportovní plocha, kde se zájemci dozví o kroužcích z oblasti techniky, ekologie, sportu, tance, hudby nebo mediální východy. Program začíná od 10 hodin. Bližší informace a najdete ZDE. Radovánek ročně organizuje 300 kroužků a stovku táborů.

Festival jablek

Tradiční Slavnosti jablek v Nebílovech se uskuteční tuto neděli 26. září. Součástí akce je vyhlášení Regionálních potravin Plzeňského kraje za rok 2021, které budou moci návštěvníci na místě ochutnat. Samozřejmostí jsou i produkci z Nebílovských sadů. Pořadatelé slibují i nabitý doprovodný program. Na místě vystoupí Jakub Smolík s kapelou a na své si přijdou i gurmáni, kterým šéfkuchař Martin Havlík ukáže, co všechno můžeme z jablek uvařit. Milovníci sladkého se také mohou utkat v soutěži o nejlepší sladký moučník – jak jinak než z jablek. Vstup je zdarma.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto České festivaly vína

Štítky tipy na víkend, Plzeň, Festival vína, Nebílovy, umění, Radovánek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.