neděle 16. května 2021 Přemysl

Nerespektování mimořádných opatření zjistili policisté v Plzeňském kraji u 2,5 procenta kontrolovaných řidičů

Celkem 4045 případů porušení vládních nařízení zjistili policisté na území Plzeňského kraje v souvislosti s kontrolami na hranicích okresů. Ty trvaly od 1. března až do nedělní půlnoci vzhledem k epidemické situaci v České republice.   

„Do kontrol se zapojilo každý den okolo 220 policistů, přes 80 vojáků a více než dvě desítky příslušníků Celní správy ČR. Za uplynulých šest týdnů tyto hlídky společně provedly 161 231 kontrol, v jejich souvislosti zjistily 4 045 případů porušení vládních nařízení a v 1 141 případech odepřely řidičům vjezd,“ informovala mluvčí policie Pavla Burešová.

S přihlédnutím ke konkrétním okolnostem vyřešili policisté většinu těchto přestupků s lidmi na místě domluvou, jen v ojedinělých případech uložili za jejich nedodržování příkazem na místě pokuty či přestupky oznámili na příslušné správní orgány k dalšímu projednání. V rámci prováděných kontrol se policisté rovněž zaměřili na jiná protiprávní jednání, jako byly například přestupky v dopravě.

„Nerespektování mimořádných nebo krizových opatření zjistili policisté v Plzeňském kraji pouze u 2,5 procenta ze všech kontrolovaných osob. Většina kontrolovaných lidí dodržovala nařízená vládní opatření a nesnažila se je zbytečně obejít. Hlídky se v našem kraji setkávaly převážně s pochopením a nepříjemnosti či nevhodné chování od občanů byly jen ojedinělými záležitostmi, které se následně bezkonfliktně vyřešily,“ uvedla policejní mluvčí Burešová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, kontroly, hranice okresů, epidemická situace, vládní nařízení, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.