čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Hejtmanka přivezla mikulášskou nadílku do domova pro matky s dětmi v nouzi

Mikulášskou nadílku přivezla hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS) maminkám s dětmi do Domova sv. Zdislavy. Hejtmanka pomáhá různým zařízením každým rokem, kdy nakupuje dárky a potraviny pro ty, kteří si to o svátcích nemohou dovolit.

„Rozhodla jsem se letos podpořit matky s dětmi v domově v Radobyčicích, protože samy nemají možnost svým dětem nadílku koupit. Dovezli jsme adventní kalendáře, jablíčka a mošt z Nebílov a med od regionálních výrobců. Doufám, že si maminky s dětmi udělají o víkendu hezký večer,“ řekla hejtmanka Ilona Mauritzová, která nadílku pořídila ze svých finančních prostředků.

Nadílku za domov přebírala vedoucí Markéta Königová: „Chtěla bych vám moc poděkovat za maminky a děti. Momentálně zde máme osm maminek a 10 dětí, kterým dárečky udělají velikou radost.“

Další návštěvu a předání dárků v podobě cukroví a šeku na nákup potravin si hejtmanka do Domova sv. Zdislavy naplánovala těsně před Vánocemi na čtvrtek 17. prosince.

Zařízení je určeno matkám s dětmi a těhotným ženám s nezaopatřenými dětmi do 26 let, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci, např. domácí násilí, krize v manželství, generační problém v rodině, nevhodné výchovné prostředí pro děti, nezvládání základní péče o dítě, hrozící odloučení matky a dítěte nebo ztráta vlastního bydlení.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto KÚPK

Štítky mikulášská nadílka, hejtmanka Plzeňského kraje, Ilona Mauritzová, domov pro matky s dětmi v nouzi

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.