neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Centrální plzeňský obvod je připraven realizovat předvánoční akce, pokud to situace dovolí

Opatření proti šíření koronaviru omezila konání všech akcí a není jisté, zda centrální plzeňský obvod bude mít možnost připravit tradiční akce, na které jsou jeho obyvatelé zvyklí. V případě, že by restrikce povolily, je vedení obvodu připraveno předvánoční akce zrealizovat.

„Předvánoční akce, na které jsme se samozřejmě spolu s našimi občany všichni těšili, jsou zatím v přípravě. Záměrně říkám zatím, neboť všichni vidíme a zažíváme na vlastní kůži, jaká situace vzhledem k pandemii onemocnění Covid - 19 momentálně v naší zemi je a jak se vyvíjí,“ říká David Procházka (ANO), starosta plzeňského centrálního obvodu a dodává, že o to důležitější bude udělat si krásnou předvánoční atmosféru ve svých domovech s rodinou.

Od loňského roku k tradičním akcím, jako je charitativní rozlévání vánoční gulášové polévky a Novoroční ohňostroj, přibyly dvě nové, a to rozsvěcování stromků za zpěvu vánočních koled v sídlištích na Borech a ve Skvrňanech, k nimž byla i netradičně připojena česká zabijačka, kde si lidé mohli nakoupit zabijačkové speciality. Zda bude možné nějaké ze setkání zorganizovat ukážou následující týdny.

Občané centrálního obvodu mají jednu jistotu v tom, že nepřijdou o své vánoční stromky. „V okrajových částech obvodu, jako jsou Radobyčice, Valcha či Nová Hospoda se o rozsvícení stromků postarají místní organizace. Obyvatelé Bor a Skvrňan budou mít stromky tam, kde byly minulý rok, tedy ve vnitroblocích Šimerova a K. Steinera,“ doplnil Petr Baloun(ODS), místostarosta MO Plzeň 3.

Na druhou stranu nejistota s konáním vánočních akcí a trhů nepanuje jen na obvodě nebo v našem městě, ale řeší ji nejenom v dalších českých a moravských městech, ale také i za hranicemi. „V některých městech, jako třeba v Praze nebo Jablonci, jsou třeba Vánoční trhy zrušeny, jinde jsou zase velmi silně omezeny. To samé platí i o řadě měst v Evropě. Opravdu se v této situaci, ve které ještě nikdo z nás nebyl, nedá nic předpovídat,“ připomíná Ondřej Ženíšek (TOP 09), místostarosta MO Plzeň 3.

Otázkou také je, zda se Plzeňané dočkají Novoročního ohňostroje, který je primárně určen pro rodiny s dětmi včetně odpolední dětské diskotéky. „Nikdo z nás nemůže predikovat dopředu, jaká protiepidemiologická opatření budou v danou chvíli platit. Nelze tedy s jistotou říci, zda akce, včetně Novoročního ohňostroje, na které jsme zvyklí, budeme moci vůbec uskutečnit,“ dodal Stanislav Šec (KDU-ČSL), místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

„Jsme svědky toho, jak se situace mění skoro ze dne na den. Budeme respektovat vládní nařízení, a to především v zájmu zdraví našich občanů. Až pandemii úspěšně zvládneme, určitě si případně zrušené akce vynahradíme a o to radostněji," dodal starosta obvodu David Procházka. 

Ohodnoť článek

Štítky centrální obvod, vánoční akce, vánoční trhy, ohňostroj, MO Plzeň 3

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.