Počasí dnes2 °C, zítra-2 °C
Čtvrtek 7. prosince 2023  |  Svátek má Ambrož
Bez reklam

Halu v průmyslové zóně zdobí obří grafika, takzvaný mural art

Skladištní hala dostala nový originální vzhled. Plochu 2 215 metrů čtverečních zdobí opravdu rozměrná grafika, takzvaný mural art. O Návrh se posrala Kristina Fišerová, která je zároveň vedoucí ateliéru grafického designu na Sutnarce.

Kdo usedne do tramvaje směr Univerzita, ten se může unikátním dílem pokochat. Grafice dominuje červená, černá a bílá. Svými rozměry se jedná o největší dílo tohoto typu v kraji i republice. Jeho zhotovení trvalo čtyři týdny.

Jedná se o projekt na zakázku pro společnost CTPark Plzeň, která oslovila právě Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara. Firma vybrala jako vítězný návrh Kristiny Fišerové. Ta se inspirovala grafickým designem a pracemi plzeňského rodáka Ladislava Sutnara.

„Jsme velmi rádi, že jsme mohli spolupracovat s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara na realizaci vynikající umělecké instalace a očekáváme, že bude přitahovat pozornost veřejnosti a Plzeňané na ni budou hrdi", řekl Josef Šindelář z CTP.

Myšlenku zkrášlit a vizuálně zpestřit nejen industriální haly, ale i celé průmyslové zóny, přineslo ilustrátorské studio Drawetc. V roce 2017 vyhlásilo mezinárodní soutěž Art Wall a tím odstartovalo postupnou proměnu velkých ploch po České republice. K malbě v Humpolci se v květnu přidala Praha a nyní také Plzeň.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Said Ismail | Zdroj fdu.zcu.cz

Štítky Sutnarka, grafika, art, mural, Plzeň, umění, designe, Kristina Fišerová, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, průmyslová zóna, Ladislav Sutnar, vzhled, ateliér, Josef Šindelář, CTP, grafický design, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Halu v průmyslové zóně zdobí obří grafika, takzvaný mural art  |  Společnost  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.