pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Úředníci z města uklidili své šatníky a naplnili humanitární sklad Diecézní charity Plzeň

Výzvu s názvem Ukliď šatník! vyhlásilo město Plzeň napříč celým úřadem městskými obvody i svými příspěvkovými organizacemi. Jde o reakci na nedostatečné zásoby šatstva a obuvi v humanitárním skladu Diecézní charity Plzeň.

Od poloviny dubna tak mohl každý ze zaměstnanců města donést do centrálního meziskladu v Kopeckého sadech 11 vše, co v domácnostech jen zabíralo místo ve skříních a botnících a může být ještě k užitku jinde. Shromáždit se podařilo více než 60 velkoobjemových pytlů pánského, dámského a dětského oblečení a bot.

„Nacházíme se v situaci, kdy roste poptávka po humanitární podpoře a pomoci, a to nejen od lidí bez domova, ale i od nízkopříjmových rodin, které jsou přímo ohroženy existenčními problémy. Nejde přitom jen o to, abychom jim zajistili konkrétní služby, tyto skupiny nutně potřebují potraviny, šatstvo a obuv. Proto jsem inicioval danou výzvu,“ přiblížil důvody magistrátní sbírky primátor Martin Baxa (ODS).

Ačkoli jsou na území města Plzně rozmístěny sběrné kontejnery na textil, jejich plnění není tak efektivní, jak by si představovaly organizace, které sbírky zajišťují. Chybí konkrétní sortiment, zejména pánské oděvy a pánská obuv. Přesto byla výzva Ukliď šatník! bez rozdílu cílena na všechny kategorie ošacení.

„Důvodem je zejména předpokládaný vývoj, kdy se do ekonomických potíží mohou dostat i rodiny samoživitelů, případně rodiny s více dětmi, tedy nízkopříjmové. V průběhu 14 dnů se podařilo od zaměstnanců úřadu nashromáždit v našem meziskladu neuvěřitelné množství kvalitních oděvů a obuvi, ale i povlečení, výbavy pro novorozence, nechyběly ani tašky a batohy. Všechny věci jsme kus po kusu roztřídili a výsledkem je více než 60 velkoobjemových pytlů pánského, dámského a dětského oblečení a bot pro charitní humanitární sklad,“ upřesnila vedoucí zmíněného odboru Alena Hynková.

Tři závozy v průběhu sběru směřovaly tak přímo do Cukrovarské ulice 16, kde se právě humanitární sklad Diecézní charity Plzeň nachází, poslední závoz byl v pondělí 4. května. „Je neuvěřitelné, s jakou odezvou se výzva setkala a jaký objem šatstva se během poměrně krátké doby podařil v rámci úřadu shromáždit. Chtěl bych proto touto cestou velmi poděkovat za empatii a solidaritu všem dárcům,“ dodal primátor Martin Baxa.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky sbírka, magistrát, město Plzeň, Diecézní charita, oblečení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.