pátek 3. července 2020 Radomír

Zastupitelé Plzně schválili dotaci deset milionů na podporu sportovních zařízení

Deset milionů korun rozdělí město Plzeň mezi 29 subjektů z dotačního programu učeného na rekonstrukce, opravy a výstavbu sportovních zařízení. Rozhodli o tom v pondělí zastupitelé města.

„Město Plzeň poskytlo z Fondu rezerv a rozvoje města Plzně deset milionů korun s cílem podpořit konkrétní projekty rekonstrukce a výstavby sportovních zařízení. Podmínkou přidělení je finanční spoluúčast žadatele v rozsahu minimálně 15 procent poskytnuté dotace. Odbor sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně přijal 42 žádostí o dotaci, hodnotící komise doporučila podpořit 29 z nich,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO).

Největšími částkami, a to půl milionem korun, podpoří město Tělovýchovnou jednotu Sokol Plzeň–Skvrňany, Fotbal Club Křimice, Tělocvičnou jednotu Sokol Plzeň–Nová Hospoda, Tělovýchovnou jednotu Plzeň–Litice, FotbalPark Plzeň, TJ Slavoj Plzeň, z. s., TJ Slavia VŠ Plzeň, z. s., Plochodrážní klub v AČR.

Město podpoří například vznik prvního fotbalgolfového hřiště v Liticích, vybudování osvětlení na novém hřišti pozemního hokeje v Liticích či přispěje na projekt přebudování kuželkárny na centrum pro cyklisty ve Štruncových sadech v Plzni.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky zastupitelstvo, město Plzeň, zastupitelé Plzně, magistrát, podpora sportu, sportoviště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.