Premiérovou otevíračku už má za sebou nový stánek s občerstvením, který vznikl na místě toho původního na hrázi mezi Velkým a Malým Boleveckým rybníkem pod Bílou Horou v Plzni. Provozuje ho v Plzni velmi populární společnost PIVSTRO. Je od něj krásný výhled na oba bolevecké rybníky. Někteří lidé ale v diskusích na sociálních sítích kritizují vzhled stavby, která se prý do daného prostředí příliš nehodí.
„Chceme, aby i stánky s občerstvením v oblasti Boleveckých rybníků měly úroveň a lidé byli s nabídkou spokojeni. Požadovali jsme proto v nabídce regionální potraviny. Pro nový stánek jsme museli nejprve vybudovat novou technickou infrastrukturu. Teprve poté došlo na samotnou jednopodlažní stavbu sestavenou z pěti modulárních kontejnerů o rozloze přes 70 metrů čtverečních s větší zastíněnou pobytovou střešní terasou a molem v niveletě stánku,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar (STAN).
Stánek se nachází v místě, které je hlavně v létě hodně frekventované a lidé tam přicházejí pěšky nebo přijedou na kole. A návštěvnost by měl mít díky své unikátní poloze i v zimě. „Provozovateli jsme stanovili podmínky již ve výběrovém řízení, tedy celosezónní provoz a minimální provozní dobu běhen týdne či zavírací hodinu,“ dodal Aleš Tolar. V okolí bude navíc ještě rozmístěno několik dalších stolů s lavicemi, které doplnily také cyklostojany stejného typu jako na nedalekém Ostende. Celkem by zde mělo být v létě přes sto míst k sezení.
S provozovatelem stánku město uzavřelo smlouvu o nájmu na pět let s možností následně ji jedenkrát prodloužit o dalších pět let. Je v ní mimo jiné dána povinnost dodržovat všechny zákonné podmínky včetně nočního klidu a hlukových limitů, provozování veřejně přístupného WC po dobu provozní doby stánku, zajištění úklidu a další. Při hodnocení nabídek ve výběrovém řízení se přihlíželo i k rozmanitosti a kvalitě nabídky nápojů a jídla a cenové úrovni nabízeného občerstvení.
„Objekt z ocelových kontejnerů s vnějším schodištěm a terasami navrhlo plzeňské projektstudio8, které stojí například za projektem Paluby Hamburk,“ uvedl vedoucí oddělení vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně Martin Gregar, jenž měl projekt na starost. Stánek je v kombinaci modré, bílé a antracitové barvy s dřevěným obkladem. Za vybudování infrastruktury ke stánku město zaplatilo 3,89 milionu korun včetně DPH, za stavbu stánku s terasami pak 8,11 milionu korun včetně DPH.
Zatímco někteří Plzeňané existenci nového stánku s občerstvením u Boleváku vítají, na sociálních sítích našla celá řada kritiků, kterým se příliš nezamlouvá vzhled této stavby. A nešetří peprnými výrazy. „Další hrůzostavba po betonové poušti, kterou je vstupní brána do Borského parku,“ píše jeden kritik s odkazem na jinou stavbu s občerstvením na opačném konci města. „Designově se to na toto místo nehodí a minulá stavba se tomu ideálu určitě blížila více. Škoda. Bohužel v dnešní době více lidí zajímá, co tam nabízí, než jak to vypadá,“ napsal další diskutující. Podle jiného účastníka debaty se prý tato stavba na toto místo vůbec nehodí a Bolevák tím ztrácí své kouzlo.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.