Potíže hlásí záchranná stanice živočichů v Plzni. Stavba nového objektu se totiž dostává do velkého skluzu. Do toho všeho teď ještě přijdou vánoční svátky, které paralyzují i činnost stavebních firem. Vedení záchranné stanice začíná být z pozice investora spolu s městem Plzní i Plzeňským krajem značně nervózní z toho, zda řádně vysoutěžená dodavatelská firma stihne tímto tempem léčebný areál v dohodnutém termínu vůbec postavit.
„Podle odsouhlaseného harmonogramu jsme minimálně dva měsíce pozadu a část nového léčebného areálu (voliéry) měla stát už koncem letošního roku. To s ohledem na skutečnost, že z voliér máme zatím pouze jednu opěrnou stěnu a dosud nejsou vykopány ani základové pasy, je zcela nereálné. Každý den, kdy vidím, že se na stavbě nic neděje a technika stojí i přesto, že projekčně a ze strany subdodavatelských firem není žádný technický problém, mě vůbec nenechává klidným,“ konstatoval naštvaně šéf záchranné stanice Karel Makoň.
Je třeba zdůraznit, že organizace zajišťuje již 32 let jak pro město Plzeň, tak část Plzeňského kraje odborný servis a službu. „Jsme smluvně vázáni, že tento servis budeme v plném rozsahu zajišťovat i po dobu celkové rekonstrukce léčebného zařízení. Proto je pro nás dodržování dohodnutého časového harmonogramu zásadní,“ uvedl Makoň.
Nové léčebné zařízení záchranné stanice se staví za plného provozu na stávající adrese a sousedních plochách, které se loni podařilo získat bezplatně od města Plzně. Modernizovaná stanice nahradí dnes 30 let staré, dlouhodobě fungující léčebné zařízení. Část peněz na rekonstrukci za celkovou sumu 22 milionů ještě spolek potřebuje získat prostřednictvím sbírky.
„Díky účasti projektu v rámci Operačního programu Životní prostředí jsme uspěli s naší žádostí. Nakonec získali dotaci 10 milionů korun z fondu EU. Dalšími strategickými partnery a podporovateli celkové modernizace záchranné stanice jsou město Plzeň i Plzeňský kraj. Každý z těchto dvou partnerů nám poskytl čtyři miliony korun,“ uvedl Makoň. Chybějící čtyři miliony korun nezbytně nutné finanční spoluúčasti musí záchranná stanice investovat ze svého rozpočtu z kapitoly darů, příspěvků a veřejné finanční podpory.
Na rekonstrukci, modernizaci a rozšíření záchranné stanice lze přispět převodem konkrétní účelově vázané finanční částky na nově zřízený TRANSPARENTNÍ účet u ČSOB č. 342 345 236/0300, určený pouze a výhradně na tuto investiční akci. Název účtu: Dobrovol.ekolog.spolek - ochrana ptactva, odkaz najdete ZDE.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.