Počasí dnes29 °C, zítra23 °C
Pátek 21. června 2024  |  Svátek má Alois
Bez reklam

Opuštěná kasárna na Slovanech se mají proměnit v moderní městskou čtvrť pro deset tisíc lidí

V moderní městskou čtvrť, která pojme až deset tisíc lidí se mají změnit Kasárna Slovany, což je jeden z vůbec největších brownfieldů v Plzni. Vzniknou by tam měly stovky nových bytů, park nebo mateřská škola. Zastupitelé města už schválili uzavření memoranda o spolupráci s investory na revitalizaci areálu bývalých kasáren. Jde o území s rozlohou kolem 30 hektarů.

„Jedná se o lokalitu, která má pro rozvoj města Plzně mimořádný význam. Uzavření memoranda je prvním krokem k oživení oblasti. Jako podstatný benefit vnímám kontribuce developera, který v místě na své náklady vybuduje technickou i dopravní infrastrukturu. Její součástí je i nultá etapa vodovodní sítě, která je nutná s ohledem na stávající nedostatečnou kapacitu,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Bosák (Piráti).

V areálu někdejších největších plzeňských kasáren, který je opuštěný od roku 1992, má vzniknout až tisíc nových bytů a další objekty občanské vybavenosti. Radní pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení Světlana Budková uvedla, že rozloha lokality je obrovská a v Plzni nemá obdoby.

„Kromě rezidenční čtvrti s bytovými domy se počítá s parkem pro volnočasové aktivity, který by sloužil široké veřejnosti, nebo mateřskou školou. Pozemky pro školku získáme od investora za symbolickou cenu 40 korun za metr čtvereční a předpokládáme, že získáme i předkupní právo na pozemky pro bytovou výstavbu o rozloze téměř pět hektarů. Je to důkaz dobré spolupráce se soukromým investorem,“ sdělila Světlana Budková (STAN).

Zúčastněnými stranami jsou vedle města Plzně společnosti Slovany pozemky s.r.o., Slovany develop s.r.o. a APB – PLZEŇ a.s. Cílem memoranda je utvrzení dosavadní společné vůle, stvrzení na klíčových parametrech budoucí spolupráce a závazek pokračovat v jednáních až do doby dosažení finální shody v podobě uzavření smlouvy o spolupráci.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto www.geograph.org.uk

Štítky brownfield, Kasárna Slovany, bývalá kasárna, stavba nových bytů, nová čtvrť

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Opuštěná kasárna na Slovanech se mají proměnit v moderní městskou čtvrť pro deset tisíc lidí  |  Společnost  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.