Počasí dnes9 °C, zítra9 °C
Středa 17. dubna 2024  |  Svátek má Rudolf
Bez reklam

Kempy v Plzeňském kraji zdražily ubytování a jídlo až o 10 procent, čekají v sezóně více návštěvníků

Kempy v Plzeňském kraji letos kvůli růstu cen energií, surovin i služeb zvýšily ceny za přenocování a jídlo až o deset procent, tedy zhruba o více než polovinu loňské inflace. Přesto očekávají vyšší poptávku než loni. Podle provozovatelů budou Češi více spořit a místo letecké dovolené do zahraničí si dopřejí tuzemský pobyt. Kempy už musí nabízet solidní standard, jinak skončí, řekli všichni oslovení provozovatelé, kteří shodně oficiálně otevřou 1. května. Typickým klientem je česká rodina s dětmi.

Rozlehlý šumavský kemp Annín na Sušicku se zhruba 200 lůžky a 200 místy na stany opravil bungalovy a sociální zařízení. "Otevřeli jsme už v pátek, pár lidí přijelo. Rezervace už na chaty jsou, na karavany a stany je nebereme. Všech 12 bungalovů už je na léto obsazených," řekla provozovatelka Jitka Burešová. Podle ní vyžadují lidé stále víc komfortu. "Do stanů teď lidé jezdí na kratší dobu, za deset dní objedou tři stanoviště. Anebo se naučili jezdit na prodloužené víkendy od čtvrtka do neděle," uvedla. Kemp u Otavy zdražoval do deseti procent, protože se mu zvedly ceny všeho včetně odvozu odpadu. "Věřím, že lidé letos po těch Čechách vyjedou, navíc nebudou mít peníze na rozhazování," řekla. Kemp podle Burešové stále nabízí dobré ceny v restauracích, hotová jídla od 145 Kč.

"Jsme připraveni, sezona bude dobrá. Lidé se hodně hlásí, už od pátku tu máme ultramaratonce," uvedl Vladimír Šabek, majitel 5,5hektarového kempu La Rocca v Konstantinových Lázních na Tachovsku se 70 chatkami, 70 místy pro karavany a 200 pro stany. Koupil dva mobilní domy a rekonstruoval sruby a chaty. Ubytování v kempu zdražilo o deset procent, což je podle Šabka vzhledem k třikrát dražším cenám elektřiny málo. Do kempu jezdí hlavně rodiny s dětmi, cizinců očekává minimum, možná přijedou s karavany. "Čtyři týdny o prázdninách už máme chatky a sruby úplně obsazené," řekl. Přípojka na karavan zdražila, místo za stan ne. Do kempu jezdí více lidí se stany než v minulých letech. Podle Šabka bude celkově hostů stejně jako loni, ale očekává velký propad tržeb v restauraci a stáncích, protože lidé šetří.

"Máme hodně objednávek, zejména na prázdniny už jsou dost obsazené chatky, jichž máme 34 s 115 lůžky. Na prázdniny bude kemp plný," uvedla Simona Schlägelová z tříhektarového autokempu u rybníku Babylon v lesích na Domažlicku. Loňskou sezonu zhodnotila jako velmi dobrou, opět očekává hodně Němců a Nizozemců. "Hodě si nás oblíbily rodiny s malými dětmi, což nás těší. Snažíme se dodržovat noční klid," řekla. ATC Babylon nabízí ještě 100 míst pro karavany a 300 pro stany. "Se stany už moc lidé nejezdí, jezdí hlavně do chatek a do karavanů," uvedla. Ubytování v kempu zdražilo o padesátikorunu na chatku, což se podle Schlägelové některým lidem nelíbí. Na delší pobyty nabízí slevy. V kempu je stánek s jídlem, který zajistí snídaně a večeře. Nově nabídne nabíječku na elektrokola.

Kemp Keramika u přehrady Hracholusky na Plzeňsku, největší letní rekreační oblasti v kraji, je na léto téměř vyprodán. "Je to dáno naším zaměřením na středně příjmové rodiny s dětmi," řekl majitel Vladimír Čech. Klienti podle něj vyžadují jako standard chatky se sociálními zařízeními a kuchyňkou, jichž je v kempu 35. Čech dodal, že po covidu vzrostla návštěvnost cizinců včetně Ukrajinců, zejména matek s dětmi. Ubytování v kempu si lidé rezervují i rok dopředu. "Vzhledem k rostoucích cenám energií a zahraničních pobytů se snižují možnosti trávit dovolenou v cizině, a proto využívají dovolenou v Čechách," dodal. Ceny ubytování se zvýšily o deset procent.

"O Velikonocích už jsme měli v penzionu plno a příští víkend také. Chatky máme až od května. Červenec vypadá dobře a srpen se průběžně doplňuje. Sezona bude normální," řekl Martin Šetlík z areálu Pohoda na Radosti u přehrady Hracholusky. Zdražoval o pět až šest procent. Převážně jezdí Češi, hodně jezdí rodiny s dětmi, cizinci na jaře a na podzim, ale je jich méně.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Kemp Keramika Hracholusky

Štítky kempování, ceny za ubytování, letní sezona, koupaliště, zdražení ubytování, Plzeňský kraj, chata, léto, Babylón

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Kempy v Plzeňském kraji zdražily ubytování a jídlo až o 10 procent, čekají v sezóně více návštěvníků  |  Společnost  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.