Počasí dnes0 °C, zítra0 °C
Neděle 5. února 2023  |  Svátek má Dobromila

Na Šumavu se vrátila zima, díky sněžení se po dlouhých dnech opět rozjede lanovka na vrchol Špičáku

Sedačková lanovka vedoucí na vrchol šumavského Špičáku se opět rozjede v úterý 24. ledna. Fungovat přestala začátkem ledna v souvislosti s rozsáhlou oblevou, která postihla celou republiku. Teď je ale všechno jinak. Během víkendu napadl čerstvý přírodní sníh a v minulých dnech se také zasněžovalo technickým sněhem.

„Připadlo nám tady zatím během víkendu 10 -15 cm přírodního sněhu, což v kombinaci se spuštěným zasněžováním znamená, že v úterý 24. ledna znovu spustíme lanovku na vrchol Špičáku. Ke Spodní Šanci, na níž už tento víkend lyžovalo v součtu obou dnů cca 1100 lidí, tak opět přibude další sjezdovka v podobě hořejšího úseku jedničky Turistické s dojezdem po dvojce U Zalomeného,“ informoval šéf areálu Ski&Bike Špičák Jan Kasík.

V dalších dnech se podle Kasíka zasněžovací technika v areálu na Špičáku přesune na další sjezdovky, takže na víkend 28. - 29.ledna plánují otevřít další tratě. Konat se bude opět večerní lyžování ve středu, pátek a sobotu vždy od 18:30 do 21:00 hodin.

Během uplynulého víkendu se zima začala pomalu vracet i do dalších lyžařských areálů v oblasti Železné Rudy. Vedle Ski&Bike Špičák, se už lyžovalo také na Alpalouce, na Samotách i na Weissově louce. Ostatní areály západočeské Šumavy zatím stály. Na větší sněžení v okolí Železné Rudy teprve čekají rolbaři. „Na tratích leží 15 až 25 centimetrů prachového sněhu, na strojovou úpravu to zatím nestačí, na lyžařskou turistiku ano,“ uvedl web Bílá stopa. V okolí Železné Rudy i Modravy vyjely rolby naposledy před Vánocemi.

Ohodnoť článek

Štítky Ski&Bike Špičák, zimní sezona, lyžování, lanovka, obleva, lyžařské areály, lyže, Šumava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.