Čt 27. 8. 2026Otakar

Společnost

Ilustrační fotoZprávy

Pacienti trpící migrénou mohou najít pomoc ve speciálně otevřeném Centru pro léčbu bolestí hlavy

Migréna dokáže lidem způsobit doslova peklo na zemi a v Česku touto chorobou trpí více než milion obyvatel. Po úspěšném druhém ročníku otevřou letos své dveře další Centra pro léčbu bolestí hlavy. V listopadu to bude také Nemocnice Privamed v Plzni. Setkání mají za cíl zlepšit povědomí o specializované péči a propojit pacienty s odborníky, kteří jim dokážou pomoci. Individuální konzultace budou k dispozici bez předchozího objednání, nebude třeba ani doporučení neurologa, bez kterého se lidé do centra běžně nedostanou.

Deset let slaví Plzeň – TURISMUS, počet turistů navštěvujících město se za tu dobu zvýšil více než o polovinuZprávy

Deset let slaví Plzeň – TURISMUS, počet turistů navštěvujících město se za tu dobu zvýšil více než o polovinu

Už deset let podporuje rozvoj cestovního ruchu v západočeské metropoli městská organizace Plzeň – TURISMUS. Za tu dobu se počet turistů i jejich přenocování v Plzni zvýšil o více než 50 procent. Zároveň se podařilo zprofesionalizovat služby pro turisty, vybudovat silnou destinační značku Visit Plzeň či rozšířit turistickou nabídku o atraktivní prohlídkové trasy Loosovými interiéry.

Kraj finančně podporuje fungování velmi důležité aplikace Záchranka, která zachraňuje životy i zdraví obyvatelZprávy

Kraj finančně podporuje fungování velmi důležité aplikace Záchranka, která zachraňuje životy i zdraví obyvatel

Fungování životně důležité mobilní aplikace Záchranka podporuje Plzeňský kraj. Rada kraje vzala na vědomí nabídku poskytování funkcionalit této mobilní aplikace v Plzeňském kraji a schválila uzavření smlouvy mezi Plzeňským krajem a Aplikací Záchranka. Za tuto službu zaplatí Plzeňský kraj měsíčně 40 000 korun bez DPH.

Nové občerstvení s terasou u vyhlášeného Boleváku je hotové a otevírá 14. prosince. Provozovatel nabídne kvalitní gastronomiiZprávy

Nové občerstvení na pláži u vyhlášeného Boleváku je hotové a otevírá 14. prosince. Provozovatel nabídne kvalitní gastronomii

Hotový už je nový stánek s občerstvením včetně terasy, který vznikl na místě toho původního na hrázi mezi Velkým a Malým Boleveckým rybníkem pod Bílou Horou v Plzni. Provozovat ho bude v Plzni velmi populární společnost PIVSTRO. Stánek by měl být v provozu od 14. prosince. Je od něj krásný výhled na oba bolevecké rybníky, což zdůraznil i plzeňský primátor Roman Zarzycký (ANO).

Lidé se mohou zapojit do obnovy městského lesa, lesníci připravili tisíce sazenic boroviceZprávy

Lidé se mohou zapojit do obnovy městského lesa, lesníci připravili tisíce sazenic borovice

Plzeňané a především pak rodiny s dětmi se mohou v sobotu opět zapojit do akce Den pro les. Letos se uskuteční v lokalitě V Pytli u Rokycanské ulice. Městští lesníci připravili tisíce sazenic borovice lesní. Město Plzeň je se svými více než čtyřmi tisíci hektarů lesa pátým největším vlastníkem obecních lesních pozemků v České republice.

Nové vedení Plzeňského kraje je ryze pánskéZprávy

ANKETA: Vadí vám, že v novém vedení Plzeňského kraje není žádná žena?

Ryze pánský klub nyní ovládl vedení Plzeňského kraje. V nově zvolené jedenáctičlenné radě kraje není ani jedna žena. Osm z 11 míst v radě obsadilo vítězné hnutí ANO, hejtmanem se stal jeho zástupce Kamal Farhan. Dvě místa připadla STAN a jedno křeslo v radě získalo uskupení PRO náš kraj. Hlasujte v anketě pod článkem.

Sokolský běh republiky 2024 rozhýbal v ČR i zahraničí rekordních 10 000 běžců na 82 místechSport

Sokolský běh republiky 2024 rozhýbal v ČR i zahraničí rekordních 10 000 běžců na 82 místech

Už pošesté a opět ve větším stylu než loni se letos 28. října slavil vznik republiky pohybem. Na Sokolském běhu republiky se k oslavám vzniku Československa připojilo přes 10 000 běžců na celkem 82 místech po celé zemi, včetně 17 lokalit v zahraničí. Nově se běželo v chorvatských Končenicích nebo kanadském Torontu. Velké účasti pomohlo příznivé počasí na většině běhů v Česku a motivací bylo i setkání s osobnostmi, jako jsou Marie Horáčková, David Schweiner nebo Jakub Kohák.

Domažlice připravují stavbu 120 bytů, vzniknou v místě bývalých kasárenZprávy

Domažlice připravují stavbu 120 bytů, vzniknou v místě bývalých kasáren

Zhruba 120 bytů by mělo do budoucna vzniknout v Petrovické ulici, tedy v lokalitě bývalých domažlických kasáren. Rada města už schválila další z řady kroků, konkrétně zadávací dokumentaci k veřejné zakázce.

Takto například dopadl po útoku střelce kocourek jménem MakakZprávy

Šílený střelec už zranil chovateli sedm koček, některé z nich i opakovaně. Po surovém pachateli pátrá policie

Zákeřný střelec už po sedmé pálil ze své zbraně na bezbranné kočky jednoho chovatele v obci Vstiš u Dobřan na jižním Plzeňsku. Aktuálně už pachatel postřelil sedm koček. A některé z nich opakovaně. Jeden kocourek přežil už čtyři takové útoky, kdy mu jedna střela rozdrtila packu a další skončily v jeho těle. Pachatel zaútočil na kočky i po medializaci případu z minulého týdne. A jak je vidět, neodradilo ho ani oznámení, že střelbu již vyšetřuje policie. O své mazlíčky se v obci bojí i další obyvatelé.

Jiří Plzák na vernisáži své poslední výstavy v Západočeském muzeu v Plzni.Zprávy

Odešla legenda, zemřel slavný fotograf Jiří Plzák. Fotografoval portréty ale i okupaci naší republiky 21. srpna 1968

Odešla legenda, ve věku nedožitých 91 let zemřel po krátké nemoci ze soboty na neděli slavný plzeňský fotograf Jiří Plzák. Tisíce lidí fotografoval ve známém fotoateliéru U Zvonu. Proslul také sérií fotografií z 21. srpna 1968, kdy zachytil příjezd ruských okupantů a vojsk Varšavské smlouvy do Plzně. Aktuálně je v Západočeském muzeu v Plzni velká výstava portrétů Jiřího Plzáka.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proruský zastupitel Jakub Zieba končí. SPD ho tentokrát na kandidátku nezařadilaZprávy

Proruský zastupitel Jakub Zieba končí. SPD ho tentokrát na kandidátku nezařadila

Kontroverzní proruský zastupitel městského obvodu Jakub Zieba (za SPD) nebude v říjnu obhajovat svůj mandát v komunálních volbách. Jakub Zieba, který dlouhodobě pobývá v Rusku, tuto zemi veřejně vychvaluje ve svém propagandistickém kanálu a obdivně se vyjadřuje o Putinovi i Stalinovi, není tentokrát na kandidátce SPD. Ta byla společně s ostatními zveřejněna ve čtvrtek.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook