neděle 26. září 2021 Andrea

ČSSD povede do sněmovních voleb v Plzeňském kraji Robin Šín, lékař, pedagog a krajský koordinátor očkování

Lídrem krajské kandidátky ČSSD pro říjnové parlamentní volby se stal v Plzeňském kraji Robin Šín, lékař záchranné služby, FN Plzeň, krajský koordinátor očkování a vysokoškolský učitel. Dvojkou je bývalý starosta Doubravky Michal Chalupný a trojkou na kandidátce je bývalý poslanec a senátor Jan Látka.

„Běžní zaměstnanci a drobní živnostníci budou po covidové pandemii potřebovat sociální demokracii. budeme muset ochránit lidi před ekonomickou krizí. Naše recepty v minulosti fungovaly a obyčejných lidí jsme se dokázali zastat. Všem musí být jasné, že pravice půjde jen s myšlenkou na škrty, snížení výdajů na veřejné služby, zavedení různých spoluúčastí a zvýšením některých daní. To už tu bylo za předchozí hospodářské krize. Po dubnovém sjezdu ČSSD představíme nový tým a moderní sociálně demokratický program,“ uvedl pro Plzeňskou Drbnu Robin Šín.

Podle jeho slov má i v 21. století sociální demokracie své nezastupitelné místo. „Naopak nepotřebujeme nestabilní "hurá hnutí" a rychle vzniklé strany, které tvrdí, že vše budou dělat jinak a všechno vyřeší. To už tu bylo opakovaně,“ uvedl nový krajský lídr ČSSD.

Na on-line krajské konference ČSSD se vedle kandidátky pro nadcházející volby do Sněmovny volil také nový krajský šéf sociální demokracie v Plzeňském kraji. Tím se stal radní Plzně pro bezpečnost a bývalý primátor Plzně Martin Zrzavecký. V čele krajské organizace střídá po letech dosavadního předsedu a bývalého ministra vnitra Milana Chovance. Ten se stal čestným předsedou, stejně jako jeho předchůdci Václav Votava a Václav Šlajs. Prvním místopředsedou se stal Ivo Grüner, dosavadní člen předsednictva, který koncem loňského roku skončil na kraji jako dlouholetý náměstek hejtmana.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČSSD, parlamentní volby, lídr kandidátky, Robin Šín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.