čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

ODS ještě před krajskými volbami spojila v zastupitelstvu kraje své síly s TOP 09

Spojení svých zastupitelských klubů v rámci Zastupitelstva Plzeňského kraje dnes potvrdila ODS a TOP 09. Až do podzimních voleb tak budou tři zastupitelé zvolení za TOP 09 prosazovat společný postup s osmi zastupiteli za ODS v záležitostech týkajících se kraje. Tomuto kroku předcházelo už dříve oznámení, že ODS bude kandidovat v krajských volbách na společné kandidátce s TOP 09.

Nově vytvořený klub se tak s 11 zastupiteli stal vedle klubu ANO 2011 nejsilnějším klubem v zastupitelstvu, které má celkem 45 členů. Spojení obou klubů oznámil krajský zastupitel a primátor Plzně Martin Baxa (ODS).

„Spojování demokratických stran má smysl. Dnes jsme tímto společným rozhodnutím udělali další krok ke změně v české politice. Spolupráce místo politické rivality a hledání společných řešení ve prospěch zlepšení života v naší zemi. To je naším cílem. Proto jsme se rozhodli pro spojení našich klubů i společnou kandidátku pro krajské volby, kterou přestavíme příští pondělí,“ říká předseda zastupitelského klubu TOP 09 Plzeňského kraje Richard Pikner.

Lídryní společné kandidátky ODS a TOP 09 se stala poslankyně Ilona Mauritzová (ODS). Poprvé tak žena povede do voleb ODS v Plzeňském kraji na pozici lídra. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky ODS, TOP 09, kandidátka, krajské volby, zastupitelský klub

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.